Що сказав Обама на з'їзді демократів: 10 найважливіших цитат
Виступу Барака Обами на з’їзді демократів у Філадельфії 27 липня чекали, ніби концерту хедлайнера на фестивалі. Згідно із останнім опитуванням від CNN і СBS, Клінтон відстає у рейтингу від Трампа на 3%, відтак Обама мав відповідальне завдання – своїм вагомим словом показати безапеляційну підтримку Клінтон, в надії спровокувати зростання рейтингів.
У промові президент згадав її заслуги на посту державного секретаря, описав її як колегу, близького друга і віддану американку. Звісно, не обійшлося без згадування заслуг власної адміністрації та неприхованої критики головного конкурента Гілларі, республіканця Дональда Трампа. Громадське підготувало 10 найважливіших цитат із промови поки що чинного президента США Барака Обами на з’їзді демократів у Філадельфії.
1. Правду кажучи, це не типові вибори. Це не просто вибір між партіями або політиками; це не звичайні дебати між лівими і правими. Це більш фундаментальний вибір — про те, хто ми, як народ, і чи залишаємося ми віддані цьому великому американського експерименту у самоврядуванні.
2. Передусімя бачу американців-прихильників різних партій, тих, якімають за спиною свою історію, тих, якісповідують різну релігію, тих, хто вважає, що разом ми сильніші — чорні, білі, латиноамериканці, азіати, корінні американці; молоді і старі; геї, натурали, чоловіки, жінки, люди з обмеженими можливостями, всі, хто присягнув на вірність, під одним гордим прапором, цій великій країні, яку ми любимо.
3. Вісім років тому, як ви мабуть пам’ятаєте, Гілларі і я були суперниками в боротьбі за висунення від Демократичної партії. Ми змагалися півтора року. Я скажу вам, що це було непросто. Тому що Гілларі була незламною. Я був виснажений. Вона робила всете ж,що і я, але як Джинджер Роджерс (американська кіноактриса, танцівниця і співачка, партнерка Фреда Астера у 10 музичних фільмах — ред.), у зворотньому напрямку, і на підборах.
4. Америка вже велика. Америка вже сильна. І я обіцяю вам, наша сила, наша величне залежить від Дональда Трампа.
5. Ми не є вразливими чи лякливими.Наша влада не походить від самопроголошених рятівників, що стверджують, ніби лише вони можуть навести лад. Ми не прагнемо бути під правлінням.
6. Суть Америки ніколи не полягала вобіцянках однієї людини зробити щось для народу. Суть Америки – це наші спільні зусилля, розуміння чого ми можемо досягти разом, через важку, повільну, іноді гнітючу, але в результаті стабільну роботу зсамоврядування.
7. Дональд, насправді, не з тих хто планує. Він не з тих, хто бере до уваги усі факти.Він називає себе бізнесменом, і це правда, але мушу визнати — я знаю багатьох інших бізнесменів і бізнесвумен, які досягли значних успіхів, при цьому не залишаючи за собою шлейф із судових справ і працівників, що лишилися без оплати і почуваються обдуреними.
8. Америка змінилася за ці роки. Але ті цінності, які мені прищепили ще мої бабуся і дідусь, нікуди не зникли. Вони сильніші, ніж будь коли. Їх досі цінують прихильники різних партій, представники різних рас і релігій.
9. Знову і знову, ви підтримували мене. Маю надію, іноді, я підтримував і вас також. Сьогодні, я прошу вас зробити для Гілларі Клінтон те, що ви зробили для мене. Я прошу вас, провести її тим шляхом, яким провели мене.
10. Цього року, на цих виборах, я прошу вас приєднатися до мене — відмовитися від цинізму, відмовитися від страху, щоб згадати про наші найсильніші сторони; обрати Гілларі Клінтон наступним президентом Сполучених Штатів, і показати світу, що ми досі віримо в обіцянку бути великою нацією.
Чотириденний з'їзд Демократичної партії США стартував у Філадельфії 25 липня.З'їзд офіційно висунув Гілларі Клінтон кандидатом в президенти США від Демократичної партії. Вона успішно подолала необхідний поріг в 2382 голоси делегатів з'їзду і стала першою жінкою-кандидатом в президенти США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Проігнорований з’їзд: як номінація Трампа розколола республіканців
Президентські вибори пройдуть в США в листопаді цього року. Головним суперником Клінтон стане мільярдер Дональд Трамп, висунутий на цю посаду Республіканською партією.