«Схеми» пишуть, що за Нацполіції часів Крищенка у Києві привласнили причали та цілий острів. КМДА і Крищенко відповіли

Журналісти—розслідувачі програми «Схеми» повідомили, що десяток причалів, дамби на Дніпрі та навіть цілий острів посеред Києва опинилися в руках столичного юриста—бізнесмена. А допоміг йому в цьому нібито офіційний лист від поліції Києва.

Про це йдеться у розслідуванні «Схем» (проєкт «Радіо Свободи» і телеканалу «UA:Перший»).

За даними журналістів, у червні 2018 року столичний юрист Костянтин Бойко заявив у поліцію Києва, що знайшов «загублені майнові права» на 16 гідротехнічних споруд.

Він надав їхні координати та запропонував стати зберігачем цих об’єктів. Через пів року, як вказують розслідувачі, бізнесмен отримав відповідь за підписом слідчої поліції Києва Ольги Момот.

На підставі цього листа чоловік зміг зареєструвати за собою 11 із 16 зазначених об’єктів «на праві зберігання» у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно через приватних реєстраторів, пишуть «Схеми».

Йдеться про десяток причалів та дамби на Дніпрі, зокрема дамбу площею 142 980 квадратних метрів, яка розташована на Оболонському острові. Це, по суті, вся площа острова.

Як вказують розслідувачі, 8 об’єктів із переліку ще перебувають у статусі «на зберіганні» у Костянтина Бойка. Водночас три об'єкти він переоформив на себе на праві власності та перепродав фірмі ТОВ «Українське бюро річкових портів», де є співвласником.

А до чого тут Крищенко?

Він очолював Нацполіцію Києва у час, коли бізнесмен звернувся до правоохоронців та, як вказують «Схеми», отримав майнові права на об’єкти. Втім, розслідувачі кажуть і про інші зв'язки Костянтина Бойка та Андрія Крищенка.

Наприклад, Бойко заснував юридичну компанію «Кронос» разом з вихідцем із Горлівки, колишнім міліціонером Юрієм Шальнєвим. Крищенко, який теж родом з Горлівки, ще під час роботи у поліції декларував, що їздить на машині, оформленій на Шальнєва. За інформацією джерел «Схем», це довірена особа та водій Крищенка.

Окрім того, як вказують журналісти, водій Крищенка пов'язаний і з іншими фірмами Бойка через сімейні зв’язки, Горлівку та особисті знайомства.

Також, за даними «Схем», зв'язок з Крищенком простежується через причал поліцейської бази відпочинку «Динамо» на Київському морі у Вишгородському районі, який за рішенням поліції перейшов до Бойка.

Перебуваючи на посаді голови поліції Києва Крищенко вказував у декларації, що очолює Київську міську організацію фізкультурно-спортивного товариства «Динамо Україна», яка розпоряджається цією територією.

Яка реакція?

Журналісти «Схем» зв’язалися з Костянтином Бойком, щоб дізнатись, чи допомагали йому отримати цілу низку споруд на березі Дніпра зв’язки у керівництві поліції Києва. Але поки відповіді так і не було.

Слідча Ольга Момот відмовилась від коментарів, пояснивши це тим, що вже не працює у поліції. А Юрій Шальнєв не відповів на прохання про коментар.

Розслідувачі вказують, що також неодноразово зверталися по коментар до Андрія Крищенка. Той попросив переслати йому перелік запитань, але до публікації розслідування не виходив на зв’язок із редакцією.

Уже після публікації він заявив у Facebook, що звернувся до Національне антикорупційне бюро УкраїниНАБУ, щоб «у максимально стислі терміни провести повну і неупереджену перевірку інформації, викладеної журналістами, з подальшим оприлюдненням її результатів громадськості».

Крищенко заявив, що законів не порушував та до закидів на його адресу не причетний.

Натомість у Київська міська державна адміністраціяКМДА наголосили, що всі острови Києва перебувають у власності громади столиці та ніколи не передавалися у приватну власність.

Щодо передання у приватну власність гідроспоруд, там заявили, що зараз набуває системності робота «чорних реєстраторів», тому міська влада звернулась до правоохоронних органів, щоб активізувати роботу щодо них та перевірити інформацію журналістів.