Шмигаль: «Уряд занепокоєний відтермінуванням у конкурсі на пост глави НАБУ»
Прем'єр—міністр Денис Шмигаль заявив про занепокоєння уряду через те, що комісія з проведення конкурсу на посаду керівника НАБУ вирішила на два тижні продовжити термін для прийняття документів від охочих взяти участь у відборі.
Про це він сказав на засіданні уряду.
Шмигаль наголосив, що для України критично важлива допомога партнерів, тож українська сторона має відповідально ставитися до своїх зобов'язань. Він додав, що уряд уважно стежить за ситуацією, яка склалась щодо конкурсу на посаду керівника НАБУ.
«Ми всі — влада, суспільство — розраховуємо, що конкурс буде завершено вчасно. Уряд забезпечив усі умови для проведення прозорого і чесного конкурсу. Тепер комісія має якомога швидше завершити свою частину роботи. Сподіваюсь, що уряду більше не доведеться порушувати це питання», — сказав Шмигаль.
Що передувало?
16 листопада комісія оголосила конкурс на посаду директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Останнім днем прийому документів мало бути 6 грудня 2022 року.
Але тоді конкурсна комісія оголосила продовження терміну до 20 грудня «через непрогнозовану ситуацію з енергозабезпеченням у країні та доступом до інтернету».
Уряд іще в лютому 2022-го затвердив склад комісії з проведення конкурсу на посаду директора НАБУ. Повноваження Артема Ситника на посаді директора спливли 16 квітня 2022 року, коли завершився 7-річний термін, визначений законом. Відтоді обов'язки очільника НАБУ до обрання нового директора виконує перший заступник директора агентства Гізо Углава.
Чому обрання директора НАБУ важливе?
23 червня Європейська рада надала Україні статус кандидата в члени ЄС. Тепер для того, щоб розпочати переговори про вступ, Україна має виконати низку рекомендацій Єврокомісії.
Серед необхідних кроків — подальше посилення боротьби з корупцією, насамперед поміж високопосадовців, а також завершення відбору та призначення нового директора НАБУ й очільника САП.
Ці вимоги також важливі для підтримання чинних домовленостей. Наприклад, Європейська комісія у звіті про призупинення візового режиму з Україною наголошувала, що Україні потрібен подальший прогрес у боротьбі з корупцією, завершення поточних конкурсів на керівні посади НАБУ та АРМА тощо.