Щодня Сили безпеки й оборони втрачають до 45 дронів — Держспецзв’язку

У середньому за добу Сили безпеки й оборони втрачають 40–45 розвідувальних безпілотників українського та іноземного виробництва.

Про це повідомив очільник Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Юрій Щиголь в етері телемаратону «Єдині новини».

Він пояснив, що йдеться про втрату як «найпростіших дронів», зокрема Mavic та Matrice, так і великих професійних Безпілотні літальні апаратиБпЛА українського та іноземного виробництва.

Щиголь зауважив, що Україна закуповує практично всі дрони, доступні на ринку. Наразі вже законтрактовано понад 22 тисяч дронів, приблизно 15 тисяч — передали ЗСУ. Так, із 40 млрд гривень, які уряд виділив на такі закупівлі, вже витратили 25 млрд гривень.

«Вже найближчими днями будуть контракти на великі партії Вид безпілотників, яким керують через спеціальні окуляри. Абревіатура FVP розшифровується як First Person View, що у перекладі з англійської означає «вид від першої особи»FPV-дронів, які вже почали виробляти масово. Якщо раніше їх виготовляли […] до тисячі на місяць, то сьогодні ця цифра складе близько 1015 тисяч на місяць», — розповів Щиголь.

Окрім того, у межах проєкту «Армія дронів» запланували виготовити 200 тисяч дронів протягом 2023 року. У Держспецзв'язку кажуть, що до кінця цього року таки вдасться виготовити не менше 180–200 тисяч одиниць обладнання.

Українські БпЛА

З 22 лютого 2022 року Міністерство оборони України прийняло на озброєння 28 моделей безпілотників українського виробництва різних типів.

Зокрема, йдеться про дев'ять моделей дронів-камікадзе, серед яких три — літакового типу, а також шість моделей Вид безпілотників, яким керують через спеціальні окуляри. Абревіатура FVP розшифровується як First Person View, що у перекладі з англійської означає «вид від першої особи»FPV-дронів. У міністерстві зазначають, що в межах закупівель Міноборони Збройним силам уже поставили тисячі одиниць БпЛА та дронів.

Окрім того, Міноборони допустило український безпілотник зі штучним інтелектом до експлуатації у військах.

«Постачання БпЛА українського виробництва для потреб ЗСУ постійно зростає в геометричній прогресії», — запевняє міністерство.

Також у 2023 році Кабінет Міністрів виділив 40 мільярдів гривень у межах інвестицій в українське виробництво безпілотників. Також виробники дронів отримали можливість заробляти до 25% від вартості держзамовлення.