Штраф до $574 — стільки тепер доведеться платити в Румунії за носіння тканинних масок
З 8 січня в Румунії майже кожен, хто ходить у громадському місці в текстильній масці, ризикує отримати штраф до 2500 леїв (574 долари або 15,7 тисячі гривень). Водночас є низка винятків.
Про це повідомляє Digi24.
«Фахівці кажуть, що штам "Омікрон" поширюється дуже швидко. За таких умов носіння маски є важливим для обмеження поширення вірусу», — сказав міністр внутрішніх справ Румунії Люсьєн Боде.
Штрафуватимуть людей, які носять «невідповідну маску», тобто текстильну. Тепер у громадських місцях можна носити лише хірургічні маски та FFP2. Прикритими мають бути і рот, і ніс.
Виняток зробили для таких верств населення:
- діти віком до 5 років;
- люди, які перебувають самі в офісі;
- телеведучі та їхні гості за умови дотримання дистанції три метри;
- представники релігійних культів під час богослужінь за умови дотримання дистанції три метри;
- спікери у закритих або відкритих місцях за умови дотримання відстані не менш як три метри між ними та будь-якими іншими людьми;
- люди, які виконують інтенсивні фізичні навантаження та/або перебувають у важких умовах праці (висока температура, висока вологість тощо) або займаються спортом.
Що таке респіратор FFP2?
FFP2 — це клас захисту респіратора. На практиці це означає, що він щільно прилягає до обличчя й блокує будь-який посторонній потік повітря до дихальних шляхів. Такий респіратор має відфільтровувати до 94% дрібних частинок, які можуть переносити вірус.
Опитані The Guardian фахівці хоча і вказують на переваги FFP2 у порівнянні зі звичайною маскою, все ж доволі скептично ставляться до ідеї зобов’язати носити респіратори в громадських місцях: мовляв, люди відмовлятимуться їх носити, бо в них важко дихати, та й коштують вони дорожче.
У такому респіраторі складніше дихати, ніж у звичайній масці. І в Україні, зокрема, його радять носити лише лікарям, хоча під час контакту із зараженим пацієнтом рівня захисту FFP2 може й не вистачити. Людям на вулиці ж рекомендують носити тканинну маску (куплену чи зроблену власноруч), яку регулярно потрібно дезінфікувати.