Штучний інтелект може прискорити діагностику раку легенів

Британські лікарі та науковці розробили алгоритм для штучного інтелекту, що може прискорити діагностування раку легенів.

Про це повідомляють британський Інститут дослідження раку та фонд The Royal Marsden.

У дослідженні використали дані комп’ютерної томографії майже 500 пацієнтів із великими легеневими вузлами. Науковці та лікарі перевірили, чи зможе штучний інтелект точно визначити, які вузли є раковими.

Як пояснили науковці, вузли в легенях — це аномальні новоутворення, які є поширеними та переважно доброякісними. Однак деякі з них можуть виявитися раковими. З найвищим ризиком пов’язані якраз великі вузли, наприклад, розміром 15-30 мм.

«Згідно з початковими результатами наша модель, здається, точно ідентифікує ракові великі легеневі вузли. Ми сподіваємося, що в майбутньому це покращить раннє виявлення та потенційно зробить лікування раку більш успішним», — розповів реєстратор клінічної онкології NHS Foundation Marsden і співробітник клінічних досліджень Імперського коледжу Лондона Бенджамін Хантер.

За його словами, далі технологію планують випробувати на пацієнтах із великими вузлами в легенях. Дослідники хочуть зрозуміти, чи зможе штучний інтелект передбачити ризик раку легенів у цих пацієнтів.

«Люди, у яких діагностовано рак легенів на ранній стадії, мають набагато більше шансів прожити на п’ять років довше. Це означає, що ми маємо пріоритет у пошуку шляхів прискорення виявлення захворювання», — додав головний дослідник, лікар-консультант NHS Foundation Marsden, професор Річард Лі.

Зазначається, що рак легенів є основною причиною смертності від раку в усьому світі. На нього припадає 21% смертей від раку у Великій Британії.

Пацієнтів із діагностованою ранньою стадією захворювання можна лікувати набагато ефективніше, але останні дані показують, що понад 60% випадків раку легенів в Англії діагностуються на третій або четвертій стадії. Тому лікарі потребують термінового прискорення діагностики.