Швеція щорічно інвестуватиме в Україну приблизно 22 млн євро. План підтримки розрахований на 7 років

Посол Швеції Матильда Ернкранс оголосила про 7—річний план для підтримки України. Щорічно шведи надаватимуть Україні приблизно 22 мільйони євро для підтримки реформ.

Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ Швеції.

Пані посол Матильда Ернкранс прибула з візитом у Київ, щоб представити нову урядову стратегію допомоги розвитку Східної Європи й те, як шведська підтримка може бути використана для підтримки України.

Ця стратегія, зокрема, передбачає співпрацю щодо реформ зі Східною Європою, де Україна є найбільшою країною-одержувачем.

Згідно з планом, в Україну щорічно протягом семи років спрямовуватимуть приблизно 240 мільйонів шведських крон (22,7 млн євро). У Швеції наголосили, що країна є одним із найбільших та найвпливовіших двосторонніх донорів України.

«Я відвідую Київ, щоб продемонструвати підтримку Швецією суверенітету й територіальної цілісності України на тлі агресії Росії [...] Разом із новим фондом "Партнерство за сильну Україну" ми зараз зміцнюємо стійкість України. Це частина нашої довгострокової підтримки, яку Швеція надає з моменту здобуття незалежності [України] і яку ми зараз оновлюємо та поглиблюємо», — сказала Ернкранс.


Фонд «Партнерство за сильну Україну» є спільною ініціативою Кабміну та міжнародних партнерів: Великої Британії, Канади, Швеції, Швейцарії та США. На старті для перших проєктів його бюджет становить 47 млн доларів. У Швеції вказали, що внесли у фонд 50 мільйонів шведських крон (4,7 млн євро або 5,4 млн доларів).


10 лютого Матильда Ернкранс разом із представниками посольства Швеції зустрілися з віцепрем’єр-міністеркою — міністеркою з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Іриною Верещук.

Верещук зазначила, що наразі важливим завданням для Кабміну є надійне постачання якісної питної води у громади Донецької області, і виконання цього завдання однозначно потребує міжнародної підтримки. Окрім того, говорили про питання відкриття КПВВ.

Підтримка партнерів

Це не перша допомога від західних партнерів. 9 лютого у Києві приземлився літак із десятою партією військової допомоги від США. Усього з 2014 року США виділили Україні понад 5,4 мільярда доларів, зокрема на оборонні цілі. Також США дозволили Литві, Латвії та Естонії відправляти ракети та іншу зброю американського виробництва в Україну на тлі загострення російської загрози.

Озброєння Україні регулярно надає і Велика Британія. Також вона планує спрямувати додаткові війська до північних і східних кордонів НАТО через посилення загрози з боку Росії.

Про готовність надати Україні зброю також заявляли ЧехіяДаніяЛитва та Латвія. Це питання обіцяла розглянути й Канада.Чехія також обіцяла розглянути відправлення військових в Україну, якщо Київ про це попросить.

Польща схвалила військову допомогу для України: має передати «найсучасніше польське обладнання» — боєприпаси та переносні зенітно-ракетні комплекси Piorun. Раніше Польща також розкритикувала Німеччину за блокування зброї та попросила уряди країн ЄС і НАТО надати всебічну підтримку Україні.

Водночас Німеччина продовжує політику блокування постачання зброї Україні. Зокрема, міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила в інтерв'ю Welt, що Німеччина поки не постачатиме Україні зброю. Про це також напередодні заявляв новий канцлер країни Олаф Шольц. Натомість у німецькій опозиції закликають владу припинити блокувати постачання зброї для України.