Єврокомісія дозволила «росатому» закінчити будівництво АЕС в Угорщині — Сіярто

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Європейська комісія дала «зелене світло» для закінчення будівництва російською державною енергетичною компанією «росатом» проєкту «Пакш—2» — розширення єдиної угорської атомної електростанції «Пакш».

Про це Сіярто сказав 25 травня на злітній смузі аеропорту перед вильотом до Брюсселя, передає Euronews.

За його словами, для Угорщини атомна енергетика має критичне значення, а розбудова нових блоків на «Пакші» означає довгострокову гарантію безпеки енергопостачання Угорщини.

Угорський міністр відзначив, що договорам, укладеним з «росатомом» на нові блоки в «Пакші», уже 9 років, тому слід оновити правові й технічні умови та внести зміни в контракти. Критерії для цього угорці узгодили в Москві з представниками «росатому».

Поправки до контрактів Угорщина подала на затвердження ЄС відповідно до європейського законодавства, і, за словами Сіярто, Єврокомісія 24 травня дала «зелений сигнал» змінам, що стосуються фінансових та імплементаційних моментів.

Очільник МЗС Угорщини стверджує, що завдяки рішенню Єврокомісії реалізація інвестицій у «Пакш» може прискоритись, а «Пакш-2» може бути запущений «на початку наступного десятиліття».

За його словами, останні місяці довели, що енергопостачання «буде безпечним у тих країнах, які можуть виробляти найбільше енергії для себе». А з огляду на географічні особливості Угорщини, додав Сіярто, атомна енергетика найкраще може забезпечити незалежність від міжнародного енергетичного ринку.

Більше про угорську АЕС

Угорська атомна електростанція «Пакш» має чотири невеликі російські реактори ВВЕР 440 загальною потужністю приблизно 2 тисячі мегаватів. Станція виробляє приблизно половину електроенергії в Угорщині, а атомне паливо отримує з росії.

Відповідно до угоди, підписаної у 2014 році з росією, Угорщина має на меті розширити станцію «Пакш» двома реакторами ВВЕР російського виробництва потужністю 1,2 гігавата кожен.

Коли Україна закликала країни ЄС додати до списку санкцій «росатом», Угорщина пообіцяла накладати вето на будь-які санкції, що стосуються російської ядерної енергетики.