Сили оборони вогнем зачищають від окупантів 20-кілометрову зону лівобережжя Дніпра на півдні — Гуменюк
Сили оборони півдня обстрілами намагаються зачистити від окупантів 20—кілометрову зону лівобережжя Дніпра на півдні України.
Про це в етері телемарафону розповіла керівниця об'єднаного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.
«Поки що ми працюємо над тим, щоб ворог відчував нашу присутність, наш тиск. Зокрема, у межах контрбатарейного протистояння ми намагаємося вичищати смугу у 20-30 кілометрів на лівому березі», — сказала Гуменюк.
Вона пояснила, що це досить непроста робота, яка ускладнюється тим, що ворог ховається за мирними мешканцями, намагаючись переховувати свої підрозділи та базування техніки у дворах місцевих мешканців і за житловими будинками.
«Але все ж таки наша робота досить результативна. До прикладу, можна відстежити, що обстріли з боку Кінбурнської коси суттєво поменшали, оскільки ми вразили пункт боєпостачання і складування боєприпасів. Зараз вони не мають потужної підтримки, і навіть пересування суходолом для них ускладнене, оскільки ми намагаємося тримати під вогневим контролем саме той перешийок, який пов’язує материкову частину лівобережжя з півостровом Кінбурнська коса», — каже речниця.
Гуменюк пояснює, що такими діями Сили оборони намагаються зменшити натиск ворожого вогню по Дніпро-Бузькому лиману і протилежних громадах — Очаківській та Куцурубській на Миколаївщині. А втім, розповідає речниця, на Херсонщині росіяни продовжують вишукувати позиції, ховаючись за мирним населенням Лівобережжя, і обстрілюють Херсон та його передмістя.
Ситуація в Чорному морі
У Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають 15 російських кораблів, серед яких є три ракетоносії — два надводні та один підводний. За словами Гуменюк, це може свідчити про те, що окупанти намагаються тримати українців у напрузі.
На підводному човні чотири ракети, а ось надводні ракетоносії можуть бути не повністю споряджені, оскільки «джанкойський вантаж не дістався до пункту призначення», сказала Гуменюк.
Вона пояснила, що у Джанкої під ураження потрапив вантаж із ракетами, які призначені для пусків із надводних кораблів російського Чорноморського флоту. Якщо ж ці кораблі все-таки споряджені, то загалом із Чорного моря зараз можуть запустити до 20 ракет типу «Калібр».
Водночас коментувати заяву окупантів про атаку дронів на бухту в Севастополі, яка сталася напередодні, Гуменюк відмовилася: «Оскільки сезон бойових карасів тільки починається, озвучувати ще зарано. Поки що прикормлюємо».