Сирському довіряють 40% українців. Водночас 35% опитаних не чули про нього у лютому — опитування КМІС
Новому головнокомандувачу ЗСУ Олександру Сирському довіряють 40% опитаних українців. При цьому ще в лютому 35% не знали про нього.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Якщо перерахувати до тих, хто знає, хто такий Сирський, то в лютому йому довіряють 62% опитаних українців, не довіряють — 33%. У грудні співвідношення було 63% проти 29%, тобто порівняно з груднем ставлення до нього практично не змінилося.
Водночас найбільше опитані українці довіряють Валерію Залужному — 94% респондентів. Лише 5% не довіряють колишньому головнокомандувачу ЗСУ.
Також, за даними соціологів, 66% опитаних українців довіряють начальнику Головного управління розвідки Міноборони Кирилу Буданову (не довіряють 19%).
Довіра до президента Володимира Зеленського опустилася до 64% у лютому в порівнянні із 77% у грудні (недовіра при цьому зросла з 22% у грудні до 35% у лютому).
Керівнику Офісу президента Андрію Єрмаку довіряють 27% (у грудні було 33%), не довіряють — 61% (у грудні не довіряли 51%).
Як зазначають у КМІС, найнижчі показники довіри мають: народні депутати Маряна Безугла (довіряють 7%, не довіряють — 65%). Юрій Бойко (довіряють 10%, не довіряють — 73%), Юлія Тимошенко (довіряють 17%, не довіряють — 82%) та колишній радник Офісу президента Олексій Арестович (довіряють 11%, не довіряють — 83%).
Про опитування
Опитування проводили 5-10 лютого методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
Всього опитали 1 202 респондентів з усіх регіонів України (крім АР Крим). 874 інтерв’ю були проведені до 8 лютого включно, тобто до відставки Валерія Залужного. Решта 328 інтерв’ю були проведені після відставки 9 і 10 лютого.
В опитуванні брали участь громадяни України від 18 років, які на момент опитування проживали на підконтрольній Україні території. Формально статистична похибка не перевищувала 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% — для показників, близьких до 10%, 1,4% — для показників, близьких до 5%.
Співавтор: Іван Д’яконов