Словаччина готова платити за російський газ у рублях. Латвія обдумує рішення

Міністр економіки Словаччини Ріхард Сулик допустив можливість розрахунку за російський газ у рублях, якщо не вдасться домовитися про інше. Газова компанія Латвії Latvijas Gāze заявила, що оплата в рублях не порушує запроваджених санкцій проти рф.

Про це повідомляє Аktuality.

Глава Мінекономіки Словаччини заявив, що його країна зараз закуповує близько 85% свого газу в росії. Відомство працює над диверсифікацією постачання сировини, але на це може піти кілька років.

Сулик визнав, що можливо доведеться виконати вимоги рф, щоб не зупиняти постачання газу. Попри те, що зимовий опалювальний сезон у Словаччині добігає кінця, промисловість країни також потребує газу у великих масштабах.

Наразі Словацька газова промисловість (SPP) розраховується за товар у євро: рахунок-фактура за березень був ще у європейській валюті. Але що буде з наступною партією, міністр економіки не відповів. У Словаччини ще є 6 тижнів, щоб розв'язати цю проблему.

Водночас газова компанія Латвії Latvijas Gāze заявила, розрахунок із «Газпромом» у рублях формально не порушує санкційного режиму. Наразі компанія «поглиблено аналізує зміну запропонованого методу розрахунків як з юридичного боку, так і з погляду бізнес-інтересів».

Що за вимоги?

23 березня президент росії володимир путін вирішив, що тепер «недружні країни» зможуть платити кремлю за газ лише російськими рублями, а не доларами чи євро.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що цим рішенням росіяни «офіційно відкрили повноцінний антиєвропейський фронт. Поки що фінансовий».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав країни ЄС не потурати росії та не купувати її нафту і газ у рублях. «Якщо будь-яка країна ЄС схилиться перед принизливими вимогами путіна платити за нафту і газ рублями, це буде все одно, що однією рукою допомагати Україні, а іншою — допомагати росіянам убивати українців», — наголошував міністр.

Нагадаємо, після запровадження санкцій проти рф кремль затвердив перелік «недружніх країн», до якого здебільшого потрапили держави Заходу. Зокрема, там є всі країни ЄС, США, Велика Британія, Швейцарія, Австралія, Південна Корея, Японія, Австралія, Сінгапур, Тайвань, Україна та ще низка держав.