«Слуги народу» опублікували різні заяви щодо справи Стерненка. Одні вимагають реформи судів, інші ㅡ порядку на вулицях

Після проведення у низці українських міст протестних акцій на підтримку засудженого ексочільника одеського осередку «Правого сектору» Сергія Стерненка, депутати від «Слуги Народу» опублікували кілька офіційних заяв.

Зокрема, депутатка від фракції «Слуга Народу» Вікторія Подгорна опублікувала заяву народних депутатів, у якій підписанти вимагають:

  • провести судову реформу і докласти максимум зусиль, щоб вона стала пріоритетом у 2021 році;
  • перевести засудженого Сергія Стерненка у Київське СІЗО, щоб гарантувати безпеку для його життя і здоров'я;
  • публічного, прозорого судового процесу у всіх наступних інстанціях;
  • сприяти тому, щоб подальший судовий процес відбувся під головуванням суддів, «які мають бездоганну репутацію в професійному колі і мають довіру громадськості».

Цю заяву наразі підписали «слуги» Подгорна, Тетяна Циба, Єлизавета Богуцька, Дмитро Гурін, Єлизавета Ясько та ще десяток депутатів. Вони заявляють, що наразі «політичні сили опозиції обох флангів роблять все, щоб представити справу, як політичне протистояння з владою, звинуватити президента, спровокувати насильство та вуличні протести».

Водночас депутати від фракції «Слуга Народу» Данило Гетманцев та Максим Бужанський поширили свою заяву щодо справи Сергія Стерненка. Вони вимагають від поліції «діяти відповідно до закону з мінімальною толерантністю до порушень правопорядку на вулицях міст», однак додали, що категорично засуджують будь-які прояви насильства.

«Ми ніколи не повинні підміняти демократичні процедури вуличними акціями, що супроводжуються насильством та зухвалою неповагою до правопорядку», ㅡ йдеться у заяві депутатів. Чи підтримав хтось зі «слуг» заяву Гетманцева та Бужанського наразі невідомо.

Суд над Стерненком

23 лютого Приморський районний суд Одеси засудив ексочільника одеського осередку «Правого сектору» Сергія Стерненка до 7 років та 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Його обвинувачують у викраденні колишнього депутата Сергія Щербича у 2015 році.

Зокрема, Стерненку закидали розбійний напад, викрадення людини, а також незаконне зберігання вогнепальної зброї. Суд визнав активіста винним за всіма трьома статтями Кримінального кодексу. Водночас покарання призначили за двома статтями — про розбійний напад і зберігання зброї. Покарання за викрадення людини не призначили, оскільки закінчився строк притягнення до кримінальної відповідальності.

Сам Стерненко не погодився з вироком суду та заявив, що подаватиме апеляцію. Оскаржити вирок можна впродовж 30 днів.