Службу охорони президента ПАР затримали в польському аеропорту через знайдені «небезпечні вантажі»
В аеропорту Польщі затримали близько 120 спецпризначенців служби безпеки та південноафриканських журналістів, які мали супроводжувати президента Південно—Африканської Республіки Сиріла Рамафосу під час візиту до України.
Про це повідомило Міністерство закордонних справ Польщі.
Літак з охоронцями Рамафоси затримали ще вчора, 15 червня, у варшавському аеропорту імені Фридерика Шопена. Ситуація виникла через недотримання стандартних процедур в'їзду, стверджують у польському МЗС.
«На борту літака перебували небезпечні вантажі, на ввезення яких представники ПАР не мали дозволу. Крім того, на борту літака були особи, про присутність яких польська сторона не була заздалегідь попереджена», — повідомило МЗС.
Як пишуть південноафриканські ЗМІ, на борту літака виявили 12 контейнерів зі зброєю, які Південна Африка взяла з собою «для захисту Рамафоси та його делегації». Польська сторона вимагала показати дозволи на зброю.
Планувалося, що до Києва разом із Рамафосою мала прибути також його охорона, що прямувала окремим літаком. З ними летіли також журналісти, щоб висвітлювати візит. З Варшави вони мали вирушити іншим літаком до Жешува і згодом перетнутися з президентом. Але зрештою Рамафосі довелося їхати в Київ без охорони.
Керівник служби охорони Рамафоси звинуватив польський уряд у «расизмі» та «навмисному саботуванні» мирної ініціативи президента ПАР. Речник міністра-координатора спеціальних служб Польщі Станіслав Жарін назвав ці звинувачення «нісенітницею».
«Миротворча місія» африканських країн
До України 16 червня з офіційним візитом приїхали лідери одразу кількох африканських країн для переговорів із президентом Володимиром Зеленським. До складу місії увійшли лідери Південно-Африканської Республіки, Замбії, Коморських Островів, Конго, Єгипту, Сенегалу та Уганди.
Президент ПАР Сиріл Рамафоса назвав 10 основних складових позиції країн Африканського Союзу щодо російсько-української війни. Він зокрема заявив, що суверенність держав і народів треба поважати, а війну потрібно закінчити дипломатичним шляхом.
Надалі делегація африканських лідерів вирушить до російського Санкт-Петербурга, де зустрінеться з президентом володимиром путіним 17 червня.