Снігопад в Україні: понад 200 населених пунктів знеструмлено, у Києві, Львові й Харкові — затори
В Україні тривають снігопади, що розпочалися 8 лютого. У семи областях обмежений рух транспорту, понад 200 населених пунктів залишилися без струму через негоду, а у Києві, Львові та Харкові — затори.
Як повідомляє «Укравтодор», станом на ранок 9 лютого значний сніг триває у Львівській, Чернівецькій, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Хмельницькій, Житомирській, Київській, Вінницькій, Черкаській, Чернігівській, Сумській, Донецькій та Луганській областях.
У Закарпатській і Кіровоградській областях — сніг із дощем, у Дніпропетровській та Полтавській — крижаний дощ за температури -7°С, а в Івано-Франківській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій областях — дощі.
За даними синоптиків, небезпечні погодні умови в усіх областях, крім Закарпатської, Одеської, Миколаївської, Херсонської.
Через негоду на деяких дорогах у Волинській, Київській, Житомирській, Рівненській, Полтавській, Черкаській та Чернігівській областях діють обмеження для руху вантажного транспорту. Їх вводили й у Вінницькій області, але зранку 9 лютого скасували. Детальніше про те, на яких дорогах діють обмеження, — у повідомленні «Укравтодору».
З 8 лютого до Києва заборонений в'їзд вантажівок. В «Укравтодорі» повідомляють, що загалом у місцях стояння уздовж доріг залишаються 3 030 вантажівок.
Через негоду зранку затори утворилися у Києві, Львові та Харкові. У Київській міській держадміністрації закликали за можливості залишати дітей вдома, хоча дитячі садочки та школи мають працювати.
У «Київавтодорі» повідомили, що 459 одиниць техніки та 246 комунальників вночі очищали Київ від снігу. Через те, що сніг не припиняється, розчищені дороги й тротуари швидко засипає знову, тому прибирати сніг доводиться повторно.
Слідкувати за прибиранням снігу в Києві можна на інтерактивній карті Clean City.
Рятувальники Києва кажуть, що відбуксували 41 вантажний автомобіль на безпечні ділянки дороги. Крім того, на дорогах столиці встановили вісім мобільних пунктів обігріву.
У ДСНС закликають під час снігопаду не використовувати власні автівки, а також не залишати транспорт на узбіччях, тротуарах, крайніх смугах доріг, щоб не заважати снігоприбиральній техніці.
У ніч із 8 на 9 лютого через негоду знеструмлено 273 населених пункти в Одеській, Херсонській, Чернівецькій, Миколаївській, Запорізькій, Полтавській, Київській, Кіровоградській, Донецькій, Закарпатській, Житомирській та Дніпропетровській областях. Бригади обленерго відновлюють електропостачання.
Як довго триватиме негода?
В «Укргідрометцентрі» попереджали: впродовж найближчих трьох днів погода не зміниться. У більшості областей ітиме сніг та мокрий сніг. У вівторок, 9 лютого, на всій території України, крім заходу, будуть пориви вітру 15-20 м/с, ожеледиця, у північних та східних областях — хуртовини, у центральних — налипання мокрого снігу та ожеледь.
Температура вдень 9 лютого буде приблизно 0–5°С морозу. У центральних областях буде 0–5°С тепла, на Закарпатті та на півдні вдень буде 6–11°С тепла. 8-9 лютого через відлигу та опади на високогір'ї Івано-Франківської та Закарпатської областей зберігатиметься значна сніголавинна небезпека (3 рівень).
10 та 11 лютого вночі очікується у середньому 0–6°С морозу, а вдень від 3°С морозу до 3°С тепла. На півночі України вночі буде 9–16°С морозу, а вдень — 3–8° морозу.
Що робити в таку погоду?
Комунальні служби просять водіїв не залишати автівки на узбіччях, тротуарах і крайніх смугах доріг, щоб не заважати снігоприбиральній техніці. У патрульній поліції попереджають, що машини, які заважатимуть розчищенню, евакуюють.
Для тих, хто хоче дізнатися про стан проїзду автошляхами, цілодобово працює гаряча лінія: (044) 287–11–40. А якщо ви потрапили в скрутну ситуацію, телефонуйте на спецлінію поліції за номером 102.
Також водіям нагадують, як поводитися на дорозі під час ожеледиці:
- витримуйте дистанцію між автомобілями, пересувайтеся слизькою дорогою на мінімальній швидкості;
- паркуйте авто так, щоб не заважати снігоприбиральній техніці;
- під час їзди не здійснюйте різких маневрів;
- наближаючись до пішохідних переходів, знижуйте швидкість;
- зважайте на попередження відповідних служб.
Поради для пішоходів: