Собаку, якого віднесло по морю до Одещини після підриву ГЕС, прийняла сімʼя з Польщі

Собаку, який літом приплив на дошці з Херсонщини до Одещини після підриву Каховської ГЕС, нещодавно прийняла сімʼя з Польщі.

Про це повідомила громадська організація Animal SOS Odesa.

«Коли він плив на плоту в потоках води та сміття, рятуючись від страшної катастрофи після підриву ворогами Каховської ГЕС, не міг знати, що це — початок довгої дороги у нове життя», — розповіли волонтери.

У червні пса, на ім'я Боніфацій, помітили на дошці біля берега в селищі Григорівка. Його врятували та відвезли на лікування. Коли він потрапив до волонтерів, стан його здоров'я був важкий.

«Ми пройшли довгий шлях у клініках, обстеження, лікування, реабілітацію. Кілька місяців Бонечка провів у нашому Центрі адопції й швидко завоював серця і наших волонтерів, і всіх гостей — своїм чудовим характером, чарівною посмішкою, довірою до людей», — розповіли в організації.

Згодом сім'я для Боніфація знайшлася в Польщі. Після цього почалися дні підготовки до дороги, майбутні господарі оформили всі необхідні документи, купили квиток на поїзд.

«Ми дуже переживали, як Боня перенесе дорогу, як прийме свою нову родину. Зараз усі клопоти та хвилювання позаду, Боніфацій у Польщі, вже гуляє у парку зі своїми господарями, спить на м'якій ковдрі, щасливий, розслаблений та коханий!» — йдеться в повідомленні.

Підрив Каховської ГЕС 

Він стався в ніч проти 6 червня. В «Укргідроенерго» повідомили, що Каховська гідроелектростанція відновленню не підлягає. Підрив призвів до підтоплень територій у Миколаївській та Херсонській областях, зокрема на окупованих територіях.

За даними МВС, унаслідок руйнування Каховської ГЕС загинула 31 людина. Окупанти заявляли про 55 загиблих на захоплених землях Херсонщини, але не допускали туди міжнародні гуманітарні організації.

Після руйнування дамби Каховської ГЕС до зони надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей, у яких проживали майже 900 тисяч людей.

Майже 700 тисяч українців залишилися без доступу до питної води. Для потреб населення та недопущення спалахів інфекційних хвороб до зони надзвичайної ситуації доставили 148 тисяч тонн питної та технічної води.

Фахівці Українського гідрометеорологічного інституту дійшли висновку, що Каховського водосховища більше не існує.