Соцмережа LinkedIn припинить роботу в Китаї. Причина — у посиленні цензури в інтернеті
Корпорація Microsoft вирішила припинити роботу соціальної мережі професійних контактів LinkedIn у Китаї через посилення контролю інтернету з боку влади. Натомість компанія запустить сайт із вакансіями без новинної стрічки.
Про це представники Microsoft повідомили у своєму блозі, цитують Reuters та CNBC.
Замість LinkedIn Microsoft запустить до кінця року в Китаї її спрощену версію — InJobs. Сервіс допомагатиме користувачам із пошуком роботи. Однак ділитися думками й коментарями на платформі заборонять, не буде і новинної стрічки.
«Хоча нам вдалося допомогти китайським користувачам із пошуком роботи й економічними перспективами, ми були менш успішні в соціальних аспектах, в інформуванні та поширенні інформації», — вказали в LinkedIn.
У соцмережі також заявили, що стикнулися зі складнішою операційною ситуацією, а ще в країні посилилися вимоги законодавства.
LinkedIn у Китаї
LinkedIn є останньою великою соціальною мережею США, яка досі функціонує в Китаї, де діють одні з найсуворіших правил цензури. Платформи та вебсайти соціальних медіа, такі як Twitter та Facebook, заблоковані в країні вже більш як десять років, тоді як Google вирішив закрити роботу у 2010-му.
Соцмережу LinkedIn у Китаї запустили у 2014 році. Вона має обмежені можливості, призначені для дотримання суворих законів про інтернет у країні. Дані дослідницької компанії Statista свідчать про те, що Китай є третім за величиною ринком LinkedIn.
Що таке LinkedIn?
Це соціальна мережа для пошуку і встановлення ділових контактів. У LinkedIn є фахівці з-понад 150 галузей бізнесу з 200 країн. Сайт представлений англійською, французькою, німецькою, італійською, португальською, іспанською та російською мовами.
У липні 2021 року генеральний директор Microsoft Сатя Наделла заявив, що LinkedIn приносить приблизно 10 мільярдів доларів щорічного доходу. Microsoft придбала LinkedIn у 2016 році за 26,2 млрд доларів.