Сотні загиблих та «колосальні» збитки: в Ізюмській міськраді розповіли про наслідки окупації міста

За пів року російської окупації у місті Ізюм Харківської області зруйновано майже 80% інфраструктури. За попередніми підрахунками, там загинули близько тисячі людей.

Про це нам розповів начальник управління Ізюмської міської ради та депутат Ізюмської міської ради Максим Стрельник.

Руйнування

За словами Стрельника, поки невідомо, у скільки коштів обійдуться збитки від руйнувань Ізюму під час окупації. Втім, посадовець вже каже, що руйнування у місті масштабні, зокрема зруйнований Ізюмський приладобудівний завод, який входив до концерну «Укроборонпром». Відтак депутат стверджує, що сума за мірками міста буде «колосальною», тому воно потребуватиме допомоги.

«Руйнування у місті жахливі. Майже 80% зруйновано. Експертиза покаже, чи не є ця цифра більшою. Це і житлові будинки, і багатоповерхівки тощо. Зараз, напередодні зими, необхідно здійснити низку заходів для того, щоб забезпечити життєдіяльність міста в опалювальний період», — каже депутат.

Загиблі під час окупації

Стрельник каже, що, за попередніми даними, жертвами військової агресії в Ізюмі стали близько тисячі людей. Йдеться про прямі втрати від військових дій, а також людей, які не встигли вчасно отримати медичну допомогу.

За словами посадовця, кількість людей, які перебували в Ізюмі під час окупації, постійно змінювалася. Владі вдавалося проводили неоголошену евакуацію, оскільки гуманітарних коридорів не було через відмову російських окупантів.

Депутат розповів, що вже відомо про випадки воєнних злочинів, які відбувалися під час окупації. Зокрема, трапився випадок, коли російські танки впритул розстріляли багатоквартирний будинок і під його завалами загинули десятки людей. Також відомо про ситуації, коли людей заарештовували та вбивали з вогнепальної зброї.

Що відбувається в Ізюмі зараз?

За словами Стрельника, зараз ЗСУ та правоохоронці проводять у місті стабілізаційні заходи, після чого Генштаб має офіційно оголосити про звільнення Ізюма. У місті вже починають відновлювати постачання гуманітарної допомоги.

Поки стабілізаційні заходи не завершаться, доступ цивільним в Ізюм обмежений. Поки що допускають лише гуманітарні вантажі та тих, хто їх супроводжує. За попередніми даними, зараз у місті перебувають до десяти тисяч цивільних мешканців.

Стрельник також розповів, що зараз в Ізюмі зв'язок є лише у військових, але вони діляться ним з місцевими мешканцями і дають доступ до супутникових станцій Starlink. Депутат також зазначив, що питання евакуації місцевих мешканців будуть розглядати в останню чергу, адже у місті все ж хочуть провести підготовку до опалювального сезону.


Якщо для вас важливе те, що ми робимо, і ви вже підтримали Збройні сили України, можете підтримати наше інформаційне військо.


Контрнаступ ЗСУ

Протягом останніх днів у соцмережах активно публікується інформація про все нові звільнені населені пункти на сході та півдні України.

Українське військове командування не поспішає називати звільнені населені пункти, однак вже відомо, що українські сили зайшли у міста БалакліяІзюмВовчанськ та Куп'янськ Харківської області, а також селище Високопілля Херсонської області.

Водночас російське міністерство оборони у своєму зведенні від 11 вересня визнало, що окупаційні війська втекли з території майже всієї Харківської області. Підконтрольним окупантам, відповідно до їхньої карти, залишається лише лівий берег річки Оскіл — там розташовані частина міста Куп'янськ, а також селище Борова.

Міністр оборони України Олексій Резніков розповів, що наступ українських бійців відбувається значно «краще, ніж очікувалося». Проте Резніков наголосив, що Україні необхідно захистити від можливої ​​контратаки росії величезну територію, яку Сили оборони відвоювали за останній час.

Міністр розповів, що українські військові були втомлені після шестиденної атаки, але їхній моральний дух був високий, оскільки це ознака того, що росію можна перемогти.