Союзники Руді Джуліані створили фонд для його підтримки. Просять небайдужих скинутися йому на юридичний захист

Союзники Руді Джуліані — соратника 45—го президента США Дональда Трампа, який нині перебуває в центрі розслідувань щодо тиску на владу України — створили фонд на його підтримку. Так хочуть зібрати Джуліані гроші на захист у численних позовах, де він фігурує.

Про це повідомляє Business Insider.

Відкриття фонду «Свободу Руді Джуліані» анонсував у суботу, 26 червня, комісар відділу поліції Нью-Йорка Бернард Керик. За його словами, мета ініціативи — «допомога Джуліані в захисті проти свавільних позовів, перетвореного на знаряддя міністерства юстиції й адвокатської колегії Нью-Йорка».

На сайті фонду стверджується, що Джуліані «не раз затикали рота через намагання викрити правду про корупцію сім’ї Байденів перед виборами президента 2020 року». А так звану «глибинну державу» звинувачують у спробах «усунути всіх найближчих соратників» Трампа.


Що за справа Байдена?

Гантер Байден з 2014-го до лютого 2019-го року працював у раді директорів української газовидобувної компанії Burisma, яка належить ексміністру екології Миколі Злочевському. І саме через це у Байдена-старшого були проблеми: президент Дональд Трамп звинувачував демократа в корупції.

Річ у тім, що коли Байден був віцепрезидентом і курував політику США щодо України, він погрожував скасувати грошову допомогу Києву, якщо не буде звільнено генпрокурора Віктора Шокіна. Це особисто підтверджував і сам Байден, стверджуючи, що Шокін гальмував антикорупційні розслідування в Україні.

На думку Трампа та його прихильників, Байден у такий спосіб хотів зупинити розслідування проти Burisma, де працював його син. У цьому, за версією президента США, і полягав нібито конфлікт інтересів.

Та офіційно ані Джо Байдена, ані його сина ні в чому не підозрюють, «справи проти Байдена» не існує ані в Україні, ані у США, а факти, які розслідували у справах Burisma, не збігаються з періодом роботи Байдена-молодшого в раді директорів компанії.


Про відкриття фонду стало відомо через кілька днів після того, як апеляційний суд Нью-Йорка призупинив адвокатську ліцензію Джуліані за клопотанням колегії адвокатів міста — ті звинуватили його в порушенні правил професійної етики.

Ішлося про поширення ним заяв щодо нібито фальсифікацій на виборах президента США, які не були підтверджені в жодному суді й не мали надійної доказової бази. Джуліані тоді заявив, що цей крок спрямований на те, щоб «змусити його замовкнути».


Про які заяви йдеться?

Штаб Трампа від самого початку заявляв, що не визнає перемогу Байдена, і подав низку позовів — на рівні штатів і на федеральному рівні (тобто подані до Верховного суду США), оскаржуючи результати голосування.

У цих позовах, зокрема, стверджувалося, що голосування поштою призвело до масових фальсифікацій; що за Байдена віддавали голоси «мертві душі»; що бюлетені з голосами за Трампа підтасовували або не враховували тощо.

Станом на сьогодні були відхилені всі позови на федеральному рівні й майже всі — на рівні штатів. Причинами відхилення здебільшого була відсутність доказів правопорушення або неправдивість висловлених там заяв.


Джуліані став членом колегії адвокатів Нью-Йорка у 1969 році й за адміністрації Рональда Рейгана був прокурором Південного округу Нью-Йорка. Відомий він і своєю роллю на посаді мера міста, зокрема реагуванням на теракти 11 вересня 2001 року.

Зараз Джуліані перебуває в центрі розслідування через його зв'язки з Україною. Ідеться про телефонну розмову 22 липня 2019 року. Тоді Джуліані поспілкувався з представниками Офісу президента (на той час радниками Володимира Зеленського) Андрієм Єрмаком та Ігорем Новіковим.

Особистий адвокат Дональда Трампа просив українську сторону розпочати перевірки щодо сина тодішнього кандидата у президенти США Джо Байдена. Водночас він не заявляв про надання такої послуги напряму, а лише натякав на неї.

У квітні 2021 року Федеральне бюро розслідувань обшукало помешкання Джуліані в цій справі.