Співробітникам росгвардії, які катували мирних жителів у Запорізькій області, оголосили підозру

Правоохоронці оголосили підозру трьом військовим збройних сил рф у порушенні законів та звичаїв війни. Так, співробітники росгвардії катували мирних жителів у тимчасово окупованій частині Запорізької області.

Про це повідомив Офіс генпрокурора.

За даними слідства, з початку окупації Мелітопольського району командир тактичної групи військ нацгвардії рф був призначений так званим військовим комендантом окупаційної адміністрації Мелітополя.

На виконання злочинних наказів командира його підлеглі затримували мирних жителів з активною громадянською позицією. Їх доправляли до «військової комендатури», де застосовували фізичне та психологічне насильство.

Інші двоє підозрюваних — військовослужбовці підрозділу Махачкалинського ОМОН Управління росгвардії в республіці Дагестан.

Так, після окупації Василівського району Запорізької області в лютому 2022 року вони були призначені так званими заступником та помічником військового коменданта окупаційної адміністрації Василівки.

Правоохоронці кажуть, що окупанти затримали керівницю одного із закладів освіти. Жінку помістили до камери й утримували з мінімальною кількістю води без санвузла та їжі. Їй влаштовували допити винятково вночі та змушували до співпраці з ворогом.

Підозрювані особисто брали участь у затриманні та катуванні місцевих мешканців з проукраїнською позицією.

«Окупанти тижнями знущались із цивільних — катували електрострумом, проливали на шкіру хімічні реактиви, вставляли гострі металеві предмети під нігті рук тощо. Погрожували вбивством родичів, спонукаючи їх у такий спосіб до співпраці», — повідомив Офіс генпрокурора.

Яким може бути покарання?

Окупантам оголосили підозри за Кримінальне правопорушення визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили декілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовилися про спільне його вчинення.ч. 2 ст. 28, Порушення законів та звичаїв війнич. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Наразі тривають оперативно-слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх фактів злочинної діяльності, а також причетних осіб. Досудові розслідування у кримінальних провадженнях здійснюють слідчі Управління Служби безпеки України в Запорізькій області.