Лайфстайл

Споживачі можуть звертатись до поліції у разі нарахувань з коефіцієнтом у платіжках за газ

Якщо у платіжках за споживання газу нарахування ідуть з коефіцієнтом 1,02 – споживач має право звернутися до поліції. Це незаконно, якщо споживає має лічильник. Про це в ефірі «Нині вже» на Громадському заявив заступник начальника департаменту енергоефективності НАК Нафтогаз Олексій Хабатюк.

За його словами, така ситуація досить поширена: «Нарахування за коефіцієнтами є незаконними. Їх не можна нараховувати. Відповідно, додаткові обсяги споживачі не мають сплачувати. Вони мають сплачувати лише той обсяг, який спожили за лічильником».

За словами Хабатюка, облгази помилково або умисне трактують на свій розсуд кодекс газорозподільчих мереж. У такому випадку є кілька варіантів розв'язання проблеми:

«Перше – це звернення до свого постачальника. Перш за все, це треба зафіксувати факт, що це є незаконним: пишеться відповідний лист-звернення «просимо провести перерахування, тому що». І там пояснення. Шаблон можна знайти в інтернеті. Потім звернутися до національного регулятора також зі скаргою про те, що порушені права. Оскільки вже відомо, що реакції від газбудів немає на цю ситуацію, вони не роблять перерахунок. Від НКРЄКП була реакція, але дії по суті немає, тому що перевірки не проведені, стягнення не накладені. Тому є, на мою думку, всі підстави звертатися до правоохоронних органів з заявою про шахрайство». 

Хабатюк також заявив, що Нафтогаз може встановити лічильники за свій кошт, якщо погодить Кабмін.

Більше про:платіжкакомунальні послуги
Поділитись:
Пов'язані новини
Суспільство
3 травня 2019, 12:22
Пеня, абонплата та посилення ОСББ: що змінює новий закон про комуналку
1 травня набув чинності новий закон про житлово-комунальні послуги. Він змінює стосунки між комунальниками та користувачами їхніх послуг, а також вводить грошове покарання за невчасну сплату рахунків. Зміни торкнуться здебільшого містян.
Суспільство
2 травня 2019, 19:05
Відключення комунальних послуг через несплату пені малоймовірне — експертка
Постачальник комунальних послуг зможе відключити їхнє постачання до споживача через несплату пені за несвоєчасну оплату комуналки в окремих випадках. Про це в ефірі Громадського розповіла експертка з питань управління житлом та енергоефективності Марія Осипчук.
Політика
2 травня 2019, 10:05
«Нині вже»: «Держава у смартфоні» Зеленського, Одеська трагедія й штрафи за несплачену комуналку
Одеська трагедія. П'ять років потому. 42 людини згоріли заживо, ще 6 — застрелили: що досі невідомо? Ексклюзивний спецрепортаж та керівники слідства в студії Громадського о 19:00 в ефірі «Нині вже».
Суспільство
1 травня 2019, 05:40
Відтепер за несвоєчасну оплату комуналки нараховуватимуть пеню: набув чинності закон про житлово-комунальні послуги
В Україні набув чинності закон про житлово-комунальні послуги. Відтепер за несвоєчасну оплату комунальних послуг українцям будуть нараховувати пеню відповідно до договору.
Економіка
29 березня 2019, 11:59
Регулятор зобов'язав ще 3 облгази перерахувати суми у платіжках українців за газ
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) оштрафувала 3 облгази на 850 тисяч гривень та зобов'язала їх перерахувати обсяги спожитого газу, які вони надсилали своїм споживачам у платіжках.
Лайфстайл
26 березня 2019, 11:42
Облгази Фірташа оштрафували на 3,4 млн грн та зобов'язали їх перерахувати суми у платіжках
Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг оштрафувала ще 4 облгази компанії «РГК» Дмитра Фірташа на загальну суму 3,4 мільйона гривень. Штраф наклали за те, що облгази донараховували споживачам додаткові обсяги спожитого газу у платіжках.