Справа «Торнадо»: суд перенесли на 16 серпня
В Оболонському райсуді Києва у вівторок мало розпочатися слухання справи екс-співробітників роти патрульної служби міліції особливого призначення «Торнадо».
Як повідомляє кореспондент Громадського Богдан Кутєпов, під будівлю суду очепили кордонами із бійців Національної гвардії.
Під будівлею суду знаходився народний депутат від фракції «Самопоміч» Семен Семенченко, бійці батальйону «Донбас», люди у камуфляжній формі та люди у цивільному.
Також поблизу будівлі суду чергували машини швидкої допомоги, пожежна машина.
14:26 Військовий прокурор Руслан Кравченко звинуватив сторону захисту у зриві судового засідання.
«Сьогодні стороною захисту було зірване судове засідання, не прибув до суду адвокат Вадим Драговоз», – сказав він.
13:51 Адвокат у екс-співробітників роти «Торнадо» Володимир Якимов в коментарі Громадському розповів, що обвинувачуваних у справі побили палицями.
«В кімнаті, де утримують обвинувачуваних в суді, хлопців били перед судовим засіданням палицею по потилиці люди в масках, потім вони сиділи в клітці в наручниках. Це було сьогодні, їх примусово роздягнули, завели в зал суду в наручниках ззаду, посадили в акваріум», – сказав Якимов.
13:28 Судове засідання перенесено на 16 серпня.
13:21 Декілька жінок під судом почали складати «літачки» з паперів, на яких написано: «Чорновол досить брехати!», «Війна не тут, війна на сході», «Відкритий суд».
13:13 Засідання суду досі не почалося, оскільки один із адвокатів екс-співробітників роти «Торнадо» поки не з'явився.
Разом з тим, під судом досі знаходяться бійці у формі батальйону «Донбас», депутат від фракції «Самопоміч» Семен Семенченко та цивільні.
12:41 Один із екс-«торнадівців» Руслан Онищенко заявляє, що його не привезли на засідання у вівторок, оскільки він був видалений із зали суду.
12:27 Під будівлею суду кілька осіб влаштували невеликий мітинг на підтримку «торнадівців».
Вони тримають у руках плакати зі словами підтримки «торнадівців», проти «продажних ЗМІ» та проти військового прокурора Анатолія Матіоса.
12:22 Серед інкримінованих обвинувачень екс-співробітникам «Торнадо», згвалтування немає, запевняє адвокат. Він також спростовує, що з боку «торнадівців» мало місце згвалтування.
«Прийшов, помацав за щось чоловік жунку і все», – каже адвокат.
12: 17 Адвокат висловив припущення, що судове засідання може не відбутися сьогодні, через те, що один із захисників в даний час задіяний у іншому процесі.
«Буде слухання і буде вирішувати (переносити засідання чи ні – ред.) тільки суд. Але не прислухатися до думки обвинувачуваних не можна. Безкоштовний адвокат може бути «не в темі». Ми ж захищаємося по суті, а не формально», - каже адвокат.
11:57 Судове засідання ще не розпочалось. Адвокат пояснює чому: «В нас невелика заминка, через те, що один із адвокатів задіяний у газовій справі Онищенка. Я не знаю. Хлопці проти проведення засідання без цього адвоката, але я не знаю як буде далі».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа «Торнадо»: що треба знати про підсудних та батальйон
11:51 Адвокат заявляє про «маячню» в обвинуваченні екс-співробітників роти «Торнадо».
«Одна з постраждалих заявила, що її начебто хтось мацав. Згвалтування немає, тим більше неповнолітніх. Це 152 стаття», - сказав захисник.
«Семеро потерпілих, яких допитували почали давати суперечливі свідчення», – каже адвокат.
11:45 Хлопець, який був учасником сутички, розповів, що приїхав на суд підтримати свого товариша.
11:38 Під будівлею суду сталася невелика сутичка. Як кажуть очевидці, силовики начебто «намагалися когось запакувати» і якісь жінки кинулися на захист. Одна із жінок назвалася мамою колишнього «торнадівця».
Нагадаємо, під будівлею Оболонського районного суду Києва, де 2 серпня мало відбутися чергове засідання у справі екс-співробітників роти патрульної служби міліції особливого призначення «Торнадо», відбулись заворушення.
Голова ГУ Нацполіції Києва Андрій Крищенко в ефірі Громадського повідомив, що у сутичках під Оболонським судом постраждали 15 нацгвардійців та 14 поліцейських.
Події під судом кваліфікували за двома статтями Кримінального кодексу – 293 «порушення громадського порядку» та 342 «опір працівникам поліції».
Згодом учасникам сутичок під Оболонським райсудом Києва було оголошено про підозру.