Справу павлоградських поліцейських досі не почали розглядати. Їх звинувачують у катуванні та завищенні показників роботи

Павлоградський суд Дніпропетровської області вкотре не провів підготовче засідання у справі експоліцейських, яких підозрюють у катуванні, розповсюдженні наркотиків та штучному нарощуванні показників роботи. На засідання не прийшов один адвокат та обвинувачений, який нібито захворів на COVID—19.
Про це hromadske повідомили у суді.
На лаві підсудних наразі вісім підозрюваних Дмитро Буякін, Микола Германчук, Олександр Атрохов, Андрій Горбатюк, Денис Столярчук, Михайло Сотникова, Дмитро Сердюкексполіцейських Павлограда. Серед них Дмитро Сердюк, який був очільником відділення під час затримання. Нам у коментарі він заперечив свою причетність до злочинів і заявив про фабрикацію справи.
«Я ні в чому не винний. Справа замовна. Ким? Це ми будемо далі озвучувати. Навіщо? Напевно комусь нецікава боротьба з організованими групами, наркозлочинністю», — сказав нам Сердюк.
Він запевняє, що лише місяць був на посаді та навіть не всіх знав за іменами, тому не міг організувати банду.
Адвокат обвинуваченого Сергій Сліпець зазначив, що після затримання підозрюваних влітку 2020 року суд за менше ніж годину відправив усіх під варту, не розбираючись у деталях підозри. Захисник не виключає, що це було на руку тодішньому керівництву Міністерства внутрішніх справ.
«Тоді якраз Аваков мав виступати у Верховній Раді, йому нібито збирались висловлювати недовіру, оскільки тоді був Кагарлик, стрілянина у Броварах, стрілянина в Одесі», — сказав адвокат.
Що за справа?
Влітку 2020 року у Павлограді правоохоронці провели масштабну спецоперацію із затримання керівництва відділення поліції. Усіх суд відправив під варту, але зараз випустив під заставу.
Усім фігурантам інкриміновано створення злочинної організації, перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, скоєння крадіжок та збут наркотичних речовин (Санкція статті передбачає від 7 до 12 років тюрми з конфіскацією майнач. 1 ст. 255, Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до 5 років, позбавлення волі на строк до 5 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 роківч. 2 ст. 365, Санкція статті передбачає штраф до 68 тисяч гривень, громадські роботи, арешт до 6 місяців, обмеження волі до 5 років або до 7 років тюрми з конфіскацією майнаст. 263, Санкція статті передбачає штраф до 51 тисячі гривень, арешт до 3 років, обмеження волі до 5 років або до 12 років тюрми з конфіскацією майнаст. 185, Санкція статті передбачає від 9 до 12 років тюрми з конфіскацією майнач. 3 ст. 307 Кримінального кодексу України).
За даними слідства, протягом 2019-2020 років правоохоронці задля підвищення показників змушували громадян вчиняти злочини (крадіжки, зберігати наркотичні засоби, зброю тощо), здійснюючи на них психологічний тиск та насильство.
За це поліцейські нібито надавали потерпілим гроші та наркотики, а потім притягували їх до кримінальної відповідальності.
Видання Dетектив-Info із посиланням на власні джерела оприлюднило записи розмов, де поліцейські нібито обговорюють катування та фабрикації злочинів.