Справу депутата Дубінського про підроблення документів передали до суду
Офіс генпрокурора направив до суду обвинувальний акт щодо народного депутата Олександра Дубінського, який здійснив службове підроблення для виїзду за кордон.
Про це повідомило Державне бюро розслідувань.
Народного депутата обвинувачують у службовому підробленні за ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. За це загрожує штраф від 34 до 68 тисяч гривень або обмеження волі до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади до 3 років.
Правоохоронці стверджують, що Дубінський вніс неправдиві відомості до офіційних документів, на підставі яких виїхав за кордон. У зверненні щодо дозволу на виїзд він вказав підставу — супроводження батька на лікування, однак, за даними слідства, насправді депутат поїхав на відпочинок.
До того ж Дубінський і батько виїхали за кордон окремо, а батько взагалі повернувся до України набагато раніше, ніж народний обранець, додали слідчі.
ДБР отримало інформацію, що під час перебування за кордоном народний депутат встиг двічі відвідати Італію, Хорватію та Іспанію. Зокрема, в Іспанії підозрюваний зупинявся у двох готелях у Барселоні та в її передмісті.
Відповідну підозру депутату вручили 8 серпня 2023 року. У листопаді працівники ДБР завершили досудове розслідування у цій справі. Також суд обмежив терміни ознайомлення з матеріалами кримінального провадження за підозрою народного депутата.
Інші справи Дубінського
Депутат також має другу підозру за статтею про держзраду. За даними слідства, Дубінський мав позивний «Буратіно» і входив до злочинної організації, яку створило Головне управління Генерального штабу збройних сил росії (також відоме як ГРУ). Роль Дубінського полягала в поширенні фейків про вище військово-політичне керівництво України.
А ще слідчі підозрюють Дубінського в організації схеми для виїзду за кордон військовозобов’язаних. Правоохоронці зазначають, що депутат нелегально переправив до Молдови рідного брата своєї цивільної дружини. Для організації схеми незаконного виїзду чоловіків за кордон парламентар використав підконтрольну громадську організацію «Медіаоборона». Через неї він вносив «потрібних людей» у систему «Шлях» нібито як волонтерів.
Раніше Дубінський заявляв про те, що його побили у слідчому ізоляторі. А втім, у поліції сказали, що за результатами перевірки ця інформація не підтвердилась.
Депутат також просив надати йому особисту охорону та перевести до іншого СІЗО. Вищий антикорупційний суд відхилив клопотання про це, однак Печерський суд Києва постановив надати Дубінському окрему камеру з цілодобовим відеоспостереженням.