США можуть надати Україні ракети з дальністю до 150 км — Reuters
Сполучені Штати готують новий пакет військової допомоги Україні на суму понад 2 мільярди доларів, який, як очікується, вперше може включати ракети більшої дальності — до 150 кілометрів.
Про це пише Reuters з посиланням на два поінформовані джерела.
Як повідомили чиновники, про надання зброї буде оголошено пізніше на цьому тижні. Очікується, що пакет військової допомоги включатиме ще допоміжне обладнання для систем ППО Patriot, а також високоточні боєприпаси та протитанкову зброю Javelin.
За даними одного з джерел, частина пакета на суму 1,725 мільярда доларів надійде від програми, яка відома як Ініціатива сприяння безпеці України (USAI).
Ця програма дозволяє адміністрації президента Джо Байдена отримувати зброю від промисловості, а не з наявних запасів США. Через це терміни доставки зазвичай бувають довшими.
Кошти за програмою USAI підуть на придбання нової зброї, крилатих бомб GLSDB, що мають радіус дії до 150 км. Сполучені Штати відхилили запити Києва на ракети ATACMS радіусом дії до 297 км, кажуть джерела.
Велика дальність ракет GLSDB може дозволити Україні вразити цінні військові цілі, які були поза досяжністю, і допомогти їй продовжувати контратаки, заважаючи росії в тилу окупованих територій, пише Reuters.
Окрім коштів від USAI, допомога на суму понад 400 мільйонів доларів може надійти за програмою президентських повноважень щодо скорочення озброєнь (PDA). Це дозволяє президенту США в екстрених випадках використовувати поточні запаси Сполучених Штатів.
Очікується, що ця допомога включатиме протимінно-стійкі машини із захистом від засідок (MRAP), керовані реактивні системи залпового вогню GMLRS і боєприпаси.
Нагадаємо, що 31 січня в адміністрації президента США Джо Байдена анонсували новий пакет допомоги для України, який можуть незабаром оголосити.
Попередній пакет допомоги
Білий дім анонсував 25 січня новий пакет України на 400 мільйонів доларів. Пакет включав 31 танк Abrams зі 120-мм снарядами та іншими боєприпасами, 8 тактичних машин для відновлення обладнання, допоміжні транспортні засоби та обладнання, фінансування навчання, обслуговування та підтримки.
Згодом речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі заявив, що «мине багато місяців», перш ніж американські танки Abrams зможуть потрапити до України.