США наразі не планують надавати Україні ЗРК Patriot, однак цю можливість розглядають

Сполучені Штати розглядають розкладають можливість надати Україні зенітно—ракетні комплекси Patriot, однак зараз країна робити це не планує.

Про це повідомив прессекретар Міністерства оборони США Пет Райдер 29 листопада, цитує CNN.

«Наразі ми не плануємо постачати батареї Patriot в Україну, але знову ж таки, ми продовжимо ці дискусії. Коли та якщо буде що оголосити з цього приводу, ми це зробимо», — сказав він.

Рейдер також зазначив, що протиповітряна оборона України залишається пріоритетом для США.

«Ми продовжуватимемо працювати з союзниками та партнерами з точки зору того, що ми можемо поставити в Україну якнайшвидше, щоб вони могли негайно почати використовувати ці можливості», — додав прессекретар.

CNN пише, що раніше у цей же день, 29 листопада, високопосадовець Міноборони США повідомив журналістам на основі анонімності, що Сполучені Штати розглядають можливість відправлення системи протиракетної оборони Patriot в Україну для підтримки оборони проти атак росії.

«Усі можливості розглядаються. Patriot — це один із засобів протиповітряної оборони, який розглядається», — зазначив чиновник.

Навіщо Україні системи Patriot?

Patriot — це американський зенітно-ракетний комплекс, який застосовують для забезпечення протиповітряної оборони на середніх і великих висотах. Голова Офісу президента Андрій Єрмак закликав розмістити в Україні Patriot ще у квітні 2021 року, коли росія тільки починала стягувати війська до українського кордону.

Німеччина запропонувала Польщі ці системи, щоб допомогти захистити свій повітряний простір після того, як на польському прикордонні впала ракета й убила двох людей.

Варшава натомість запропонувала передати ЗРК Patriot Україні, щоб встановити їх на західному кордоні. Але міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт заявила, що ці комплекси призначені для використання на території НАТО. Вона заявила, що будь-яке використання цих систем за межами території НАТО потребуватиме попереднього обговорення з Альянсом та союзниками.

Після цього генсек НАТО Єнс Столтенберг спростував слова Ламбрехт і пояснив, що передання Україні систем ППО Patriot не потребує схвалення Альянсу.

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат вважає, що передання Україні систем Patriot є політичним питанням, однак у разі їх постачання українські військові за кілька тижнів могли б опанувати їх.