США не передають Україні винищувачі, бо на це підуть роки — Пентагон
У Сполучених Штатах обговорюють постачання Україні винищувачів четвертого покоління. Однак насамперед у США зосереджені на тій допомозі, яка може швидко дістатися України.
Про це повідомив заступник міністра оборони США Колін Каль.
За його словами, поточним пріоритетом щодо авіації є постачання, які українці можуть використати з авіацією, яку вже мають. Приміром, Сполучені Штати передають ракети, зокрема протирадіолокаційні, які можна запускати з МіГ-29.
«Щодо, наприклад, літаків четвертого покоління, навіть якби ми надали їх зараз, вони б прибули лише за кілька років. Тому ми зосередилися на тому, що стосується їхніх винищувачів, що їм потрібно для підтримки поточних зусиль з утримання на сході та, можливо, переходу до контрнаступу», — сказав Каль.
Перемовини про постачання Україні винищувачів тривають. Обговорення відбуваються в тісній консультації з українцями. Як каже Каль, міністр оборони США доручив своєму офісу працювати з Об’єднаним штабом і Європейським командуванням над «формуванням майбутньої картини українських збройних сил на середньо- та довгострокову перспективу».
Крім того, заступник міністра прокоментував можливість передання Україні боєприпасів із дальністю до 300 км. На думку Пентагону, на нинішньому етапі війни Україні потрібні боєприпаси з дальністю 70-80 км, які США вже передали.
«За нашим оцінюванням, наразі їм не потрібні Ракета з дальністю до 300 кмATACMS для обслуговування цілей, які безпосередньо стосуються поточного бою. Ми продовжуватимемо перемовини з українцями про їхні потреби, але вважаємо, що зараз повинні зосередитися на GMLRS, а не на ATACMS», — зазначив Каль.
Нагадаємо, з нагоди Дня Незалежності України США виділили Києву одразу 3 мільярди доларів грантової допомоги для підтримки держбюджету та 2,98 мільярда доларів мільярда доларів оборонної підтримки. Це найбільший разовий транш, який американці виділяли на підтримку оборони українців.