США не підтримують удари України поза своєю територією — Блінкен
Сполучені Штати не підтримували й не надавали Україні засобів для здійснення ударів поза своєю територією.
Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час спільної пресконференції з французьким колегою Стефаном Сежурне в Парижі 2 квітня.
Відповідаючи на запитання журналіста про те, чи правильно робить Україна, коли атакує російські нафтопереробні підприємства, Блінкен зауважив, що Вашингтон не підтримував і не сприяв українським ударам поза межами своєї території.
Посол США в НАТО Джуліанна Сміт 2 квітня так само повідомила, що Сполучені Штати «не особливо підтримують» українські удари по російській території.
«Ми зосереджені на праві українців захищати свою територію і витісняти росіян з української території, в чому українці досягли чималих успіхів. І знову ж таки, наша мета — допомогти українцям продовжувати бачити ці перемоги на полі бою», — пояснила вона.
Більше про атаки на НПЗ
За останні два місяці Україна посилила дронові атаки на великі російські нафтопереробні заводи, а також термінали, склади та сховища. Колишня аналітикиня ЦРУ Хеліма Крофт нещодавно зазначила, що Україна показала, що може уразити більшу частину інфраструктури нафти в західній частині росії, поставивши під загрозу близько 60% експорту рф.
Після цього видання Financial Times із посиланням на три неназвані джерела повідомило, що США закликали Україну припинити атаки на російську інфраструктуру, оскільки ці удари можуть підвищити світові ціни на нафту та спровокувати заходи у відповідь. Такі попередження з Вашингтона нібито передали високопосадовцям Служби безпеки УкраїниСБУ та Головного управління розвідки Міноборони УкраїниГУР МО.
Віцепрем'єр-міністерка Ольга Стефанішина у відповідь на такі повідомлення заявила, що нафтопереробні заводи на території росії є законними цілями з військового погляду: «Ми діємо відповідно до найкращих стандартів НАТО». А радник голови Офісу президента Михайло Подоляк назвав «фіктивною» інформацію Financial Times.
Голова Служби безпеки України Василь Малюк заявляв, що внаслідок операцій з ураження російських НПЗ видобуток і перероблення нафти в рф вдалося скоротити на 12%.