США не зафіксували нецільового використання їхніх коштів в Україні
Міністерство фінансів США 31 січня заявило, що не зафіксувало ознаки нецільового використання американських коштів в Україні. Відомство продовжить співробітництво з українською владою, щоб запобігати можливій корупції.
Про це сказала офіційна представниця Мінфіну Меган Аппер у відповідь на питання Reuters.
«Ми вітаємо постійні зусилля української влади щодо співпраці з нами для забезпечення відповідних гарантій, щоб допомога США досягала тих, для кого вона призначена», — зазначила Аппер.
Вона додала, що американці також продовжуватимуть тісно співпрацювати зі Світовим банком та іншими партнерами у відстеженні використання американської допомоги Україні.
Це був перший коментар Мінфіну на цю тему після того, як в Україні звільнили низку посадовців на тлі корупційних скандалів.
Reuters зазначає, що американські депутати від обох головних партій минулого тижня похвалили уряд України за швидкі дії щодо боротьби з корупцією та підтримали продовження військової та гуманітарної допомоги США для українців.
На тлі повномасштабного російського вторгнення Світовий банк виділив Україні понад 13 мільярдів доларів на забезпечення функціонування держави, як-от виплати пенсій чи зарплат вчителям. Більшість із цих коштів надійшла зі Сполучених Штатів.
«Тиждень рішень»
Президент Володимир Зеленський 22 січня анонсував «тиждень рішень» після низки корупційних скандалів. Уже зранку 24 січня заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко підтвердив, що написав заяву на звільнення.
Журналісти-розслідувачі проєкту Bihus.Info повідомляли, що Кирило Тимошенко їздить на позашляховику Chevrolet Tahoe, який Україні надала компанія General Motors для гуманітарних місій та вивезення громадян із зони бойових дій.
Також Зеленський підписав укази про звільнення голів п'ятьох обласних військових адміністрацій: Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Сумської та Херсонської.
Раніше журналісти «Схем» та «Української правди» з'ясували, що в Дніпропетровській області, яку очолював Валентин Резніченко, приватна компанія отримала 1,5 млрд грн на ремонт доріг у регіоні. Це рекорд із великим відривом, якщо порівняти з фінансуванням відбудови доріг у всіх інших регіонах України.
А співвласниця компанії, за даними ЗМІ, є близькою людиною для Резніченка. Прокуратура відкрила кримінальну справу після публікації журналістських розслідувань.
Також 24 січня уряд затвердив ще декілька звільнень. В'ячеслава Негоду та Івана Лукерю звільнили з посад заступників міністра розвитку громад і територій. Їхнього колегу Василя Лозинського, якого підозрюють в отриманні 400 тисяч доларів хабаря, звільнили напередодні.
Також звільнили Віталія Музиченка, заступника міністра соціальної політики, та Вячеслава Шаповалова — заступника міністра оборони. Шаповалов подав у відставку на тлі скандалу про ймовірні завищені закупівлі для військових.
А ще звільнився заступник генерального прокурора Олексій Симоненко. Це сталося після того, як кілька днів тому журналіст-розслідувач УП Михайло Ткач опублікував фото, на якому видно, що Симоненко відпочиває в Марбельї (Іспанія).
Після цього Зеленський анонсував нові кадрові рішення: «Сьогодні суспільство побачило чергові кадрові рішення, які були ухвалені. Я підкреслю це слово: чергові. Відповідні кроки будуть і надалі. Кожен із них суспільство побачить і, я впевнений, підтримає».