США побоюються продавати Україні передові бойові безпілотники, щоб ті не потрапили в руки росіян — Reuters
План Адміністрації Джо Байдена продати Україні передові бойові безпілотники MQ—1C Grey Eagle під загрозою, оскільки США побоюються, щоб дрони не потрапили в руки росіян.
Про це пише Reuters з посиланням на власні джерела.
За словами джерел, заперечення проти продажу безпілотників висунули наприкінці минулого тижня в Пентагоні, якому доручили подбати про захист високоцінної технології від потрапляння в руки ворога. Раніше план експортувати ці дрони в Україну схвалив Білий дім.
Причиною заперечення на продаж є побоювання, що радар і обладнання для спостереження на безпілотниках можуть створити загрозу безпеці Сполучених Штатів, якщо потраплять в руки росії.
Рішення про те, продовжувати угоду чи ні, зараз розглядає вище командування в Пентагоні, але терміни ухвалення будь-якого рішення невідомі, сказав Reuters один із американських чиновників. Також рішення може заблокувати Конгрес США, але це вважається малоймовірним, як зазначає видання.
Одне з джерел заявило, що можливим рішенням для просування продажу була б заміна наявного пакета радарів і датчиків на щось менш складне, але це може зайняти місяці.
Чотири безпілотники Grey Eagle виробництва General Atomics спочатку планувалося надати армії США, повідомили Reuters люди, знайомі з процесом. Згідно з документами армійського бюджету, кожен такий дрон коштував 10 мільйонів доларів.
На що здатен цей безпілотник?
Grey Eagle став би технологічним стрибком в озброєнні України, оскільки ці безпілотники можуть літати до 30 і більше годин і можуть збирати величезні обсяги розвідувальних даних. Також вони здатні переносити до 8 ракет Hellfire.
Якщо продаж відбудеться, він матиме велике значення, оскільки на поле бою проти російської армії вийде передова багаторазова американська система, здатна завдавати численних глибоких ударів.
«Як правило, MQ-1C — це набагато більший літак з максимальною злітною вагою, що приблизно втричі перевищує Bayraktar-TB2, з відповідними перевагами у вантажності, дальності та витривалості», — пояснює експерт з безпілотних літальних апаратів Ден Геттінгер.