США повернулися до ЮНЕСКО після 5-річної перерви
Перша леді США Джилл Байден 25 липня відвідала церемонію підняття прапора своєї країни у штаб—квартирі ЮНЕСКО в Парижі, відзначаючи офіційне повернення Вашингтона до цього агентства ООН після п’ятирічної перерви.
Про це пише AP.
«Я мала честь приєднатися до вас сьогодні, коли ми піднімаємо прапор Сполучених Штатів, символ нашої відданості глобальній співпраці та миру», — сказала перша леді США. Вона підкреслила, що цей крок є прикладом обіцянки президента Джо Байдена «відновити наше лідерство на світовій арені».
Сполучені Штати оголосили про свій намір знову приєднатися до ЮНЕСКО в червні. Вже на початку липня 193 країни-учасниці організації проголосували за схвалення повернення США.
Гендиректорка ЮНЕСКО Одрі Азуле завила, що імпульс цього агентства ООН «зросте з реінтеграцією США, що зміцнить ініціативи організації в усьому світі».
Рішення Сполучених Штатів повернутися до ЮНЕСКО ґрунтувалося передусім на занепокоєнні, що Китай заповнив прогалину лідерства після того, як Вашингтон вийшов з організації за часів адміністрації колишнього президента США Дональда Трампа, пише AP.
«Цей розвиток підкреслює ширшу геополітичну динаміку, зокрема зростання впливу Китаю в міжнародних інституціях», — йдеться у повідомленні.
Чому США виходили з ЮНЕСКО?
Причиною виходу США у 2017 році стала нібито антиізраїльська упередженість в ЮНЕСКО. Це сталося після рішення організації у 2011 році включити Палестину в число держав-учасниць, через що США та Ізраїль припинили фінансування агентства.
До виходу з організації США були найбільшим спонсором ЮНЕСКО, вносячи 22% від загального фінансування агентства.
Це вже другий раз, коли США повертаються до ЮНЕСКО після виходу. Раніше країна вийшла з організації в 1984 році за адміністрації Рональда Рейгана, посилаючись на безгосподарність, корупцію та сприйняття радянських інтересів. Вашингтон знову приєднався у 2003 році під час президентства Джорджа Буша.