США ввели санкції проти компаній з Китаю, які постачали деталі для іранських «Шахедів»

Сполучені Штати запровадили санкції проти 5 компаній та однієї людини в Китаї, яких називають причетними до постачання Ірану аерокосмічних компонентів, які потім могли використати для виробництва ударних дронів Shahed—136.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів США.

За даними США, ця китайська мережа відповідає за продаж і доправлення тисяч аерокосмічних компонентів до Іранської авіаційної промислової компанії HESA. З-поміж компонентів — легкі авіаційні двигуни, які підходять для іранських дронів серії Shahed.

Сама HESA потрапили під санкції ще 2008 року, оскільки належала/контролювалася Міністерством оборони Ірану (MODAFL), і за надання підтримки «Військова гілка виконавчої влади Ісламської республіки ІранКорпусу вартових ісламської революції».

Відомо, що HESA брала участь у виробництві БПЛА Shahed-136, які Іран використовував для атак на нафтові танкери та експортував до росії. Як зазначається, для приховання постачань компонентів у Китаї використовували підставну фірму, що базується в Гонконзі.

Які санкції?

Сполучені Штати запроваджують такі санкції:

  • блокування майна підсанкційних осіб, яке перебуває у США або у володінні чи під контролем осіб США;
  • блокування організацій, які прямо чи опосередковано на 50% та більше належать підсанкційним особам;
  • заборонені всі транзакції особами США або в межах Сполучених Штатів (включно з транзакціями через США), які стосуються будь-якої власності чи інтересів підсанкційних осіб;
  • під санкції можуть потрапити інші особи, які беруть участь у певних операціях з підсанкційними людьми та компаніями;
  • під санкції може потрапити будь-яка іноземна фінансова установа, яка свідомо сприяє здійсненню значної операції або надає значні фінансові послуги будь-якій підсанкційній особі.

«Іран безпосередньо причетний до жертв серед цивільного населення України внаслідок використання росією іранських БПЛА. Сполучені Штати продовжуватимуть націлюватися на глобальні іранські мережі закупівель, які постачають росії смертоносні БПЛА для використання у війні проти України», — заявив заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Е. Нельсон.

Як повідомили в міністерстві, з вересня 2022 року Сполучені Штати вже випустили шість раундів призначень для фізичних і юридичних осіб, залучених до виробництва та передання іранських БПЛА.