США вводять санкції на російське судно через будівництво «Північного потоку-2». У Німеччині висловили жаль

США повідомили Німеччині про плани запровадити 19 січня санкції проти російського трубопровідного судна «Фортуна» через будівництво російського газопроводу «Північний потік—2».

Про це повідомляє Reuters.

Санкції мають набути чинності з 19 січня проти судна «Фортуна» та його власника KVT-RUS, зазначала німецька газета Handelsblatt. Зараз судно — у Балтійському морі поблизу міста Росток на півночі Німеччини.

Як пише Radio Liberty, санкції каратимуть будь-яку європейську компанію, яка допомагатиме «Фортуні» завершити будівництво «Північного потоку-2».

Уряд Німеччини висловив розчарування таким рішенням Сполучених Штатів.

«Ми з жалем беремо це повідомлення до відома», — заявив речник Мінекономіки Німеччини.

Речник посольства США у Берліні не прокоментував майбутні санкції, але зазначив, що США «надалі вживатимуть необхідних заходів проти "Північного потоку-2"».

Оновлено: Держсекретар США Майк Помпео пояснив у свої заяві, що завершення будівництва «Північного потоку-2» дало б Росії змогу повністю оминути Україну у питаннях поставок газу до Європи, позбавити її життєво важливих доходів і зробити вразливішою для подальших агресивних дій Росії.

«Сьогоднішнє оголошення санкцій демонструє, що Сполучені Штати не бояться притягувати до відповідальності тих, хто продовжує допомагати цьому інструменту російського примусу», — йдеться у заяві.

У понеділок, 18 січня, також стало відомо, що будівництво «Північного потоку-2» заморозили через скарги німецьких природоохоронних організацій. Вони оскаржили видачу дозволу на прокладання труб російського газопроводу.

Будівництво «Північного потоку-2»

5 грудня 2020 року, після майже річної паузи через санкції США, Росія відновила будівництво «Північного Потоку-2». За майже місяць спеціалізована баржа «Фортуна» проклала ще 2,6 км трубопроводу, закінчивши будівництво ділянки у Німеччині. Таким чином залишилося прокласти труби на двох паралельних гілках газопроводу в економічній зоні Данії.

Проєкт будівництва газопроводу Nord Stream 2 для постачання газу до Європи в обхід України здійснює російський «Газпром» спільно з провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії.

У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.