США закликали Ізраїль припинити взаємні обстріли з ХАМАСом. Нетаньягу нібито готовий зробити це незабаром ㅡ ЗМІ

Президент США Джо Байден закликав прем'єр—міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу завершувати обстріли Сектору Гази, які тривають вже понад тиждень. Той нібито зазначив, що Ізраїль готовий до перемир'я за кілька днів. ХАМАС, своєю чергою, погодився на пропозицію Єгипту про припинення вогню з 20 травня.

Про це з посиланням на дипломатичні джерела пишуть AP, Haaretz та «12 канал» Ізраїлю.

Ввечері 17 травня, президент США Джо Байден провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Ізраїлю, де попередив його, що можливості США утримувати міжнародний тиск на Ізраїль вичерпуються. За даними «12 каналу» Нетаньягу зазначив, що Ізраїль готовий до припинення вогню протягом двох-трьох днів.

З іншого боку, ХАМАС, за даними ЗМІ, погодився на пропозицію Єгипту про встановлення перемир'я з четверга, 20 травня. Єгипет наразі відіграє важливу роль у деескалації конфлікту на Близькому Сході, проводячи телефонні переговори з офіційними особами ХАМАСу, Катару, США та інших країн, але не з Ізраїлем.

Офіційно Ізраїль відхилив цю пропозицію та заявив, що не розглядає її на цьому етапі. Представники ХАМАСу також заявляли, що Ізраїль вимагав від палестинської сторони в односторонньому порядку припинити вогонь на кілька годин, перш ніж погодитися стримати обстріли зі свого боку ㅡ в Ізраїлі це заперечують.

Наразі усі прогнози щодо можливого припинення вогню дуже обережні та ґрунтуються на неофіційних повідомленнях сторін. Як зазначають ЗМІ, Ізраїль не хоче говорити про припинення вогню, щоб не йти на поступки ХАМАСу: там планували відкласти припинення вогню до тих пір, поки більша частина військового потенціалу угрупування не буде нейтралізована.

З іншого боку, деякі дипломатичні джерела заявляють, що Ізраїль все ще не готовий до перемир'я, але його може бути досягнуто «найближчим часом».

Що відбувається на Близькому Сході?

З 10 травня тривають ракетні обстріли між Ізраїлем і Палестиною. Приводом для них стали кілька днів ескалації в Єрусалимі. Спершу ізраїльський суд ухвалив рішення виселити кілька мусульманських сімей зі східної частини міста, яку Палестина вважає столицею своєї частково визнаної держави.

А 10 травня, у День Єрусалима, відбулися сутички між ізраїльськими силами безпеки й мусульманами на Храмовій горі, зокрема поблизу мечеті Аль-Акса, яка відіграє важливу роль в ісламі. На цьому тлі палестинські воєнізовані угруповання почали обстріли із Сектору Гази.