США запланували розміщення у Німеччині 20 нових ядерних бомб
США вирішили розмістити на німецькій авіабазі Бюхель у землі Райнланд-Пфальц два десятки авіабомб нової модифікації В61-12.
Сумарна потужність розміщуваної атомної зброї складе близько 80 скинутих на Хіросіму бомб, пише німецький телеканал ZDF у анонсі программи Frontal21.
Видання вивчило документи з бюджету військово-повітряних сил США, виявивши, що з третього кварталу 2015 року Вашингтон уже виділив кошти на адаптацію 20 бомб під німецькі бомбардувальники Tornado.
«З новими бомбами кордони між тактичною і стратегічною ядерною зброєю розмиваються», - зауважив Ханс Крістенсен з проекту стеження за ядерною інформацією Nuclear Information Projects у Вашингтоні.
За Договором про нерозповсюдження ядерної зброї від 1968 року країни-учасниці зобов’язувалися «не отримувати ядерної зброї, а також контролю над такою зброєю ні прямо, ні побічно». Тим не менш, розміщення бомб В61 в Європі, зокрема американської зброї у Німеччині, не суперечило йому, оскільки воно було організовано до підписання Договору.
У березні 2010-го Бундестаг надав уряду ФРН мандат на переговори з США щодо виведення ядерної зброї з території Німеччини. За інформацією різних німецьких ЗМІ, в Бюхелі з часів холодної війни зберігається біля 10-20 атомних боєголовок.
Нова модель, В61-12, за словами екс-офіцера ВВС США Нортона Шварца, має покращену точність та меншу потужність, а також слабші радіоактивні залишки за попередні модифікації.
21 вересня стало відомо, що США вирішили розмістити свої штурмовики А-10, які обіцяли перекинути в Європу, в Естонії на авіабазі Емар.
Наразі НАТО посилює свою військову присутність біля європейських кордонів України та Росії. Зокрема 31 серпня розпочалися військові навчання Альянсу в Чехії, які триватимуть до 23 серпня. До 12 вересня триватимуть також спільні навчання військових США та Естонії.
Видання Foreign Policy днями повідомило про розроблені Пентагоном плани дій на випадок вторгнення Росії у Балтію.
hromadske.tv
/Фото: Виставковий зразок бомби В61; Kelly Michals via Flickr