Стало відомо, звідки Київ візьме гроші на «Соціальне таксі» для дітей з інвалідністю та як ним можна буде скористатися
Міська влада Києва з вересня обіцяє запустити послугу «Соціальне таксі» для дітей з інвалідністю. Гроші на це планують взяти з бюджету міста зі спеціальної програми, а користуватися такою послугою можна буде після подачі відповідних документів.
Про таке нам повідомили у Департаменті соціальної політики Київської міської державної адміністрації у відповіді на запит.
Раніше у КМДА повідомляли, що запровадження «соціального таксі» спростить для батьків та їхніх дітей з інвалідністю доступ до необхідних послуг.
Соціальний транспорт, який уже працює в Києві, не покриває все місто повністю. Щодня працює 22-23 таких таксі, які можуть обслуговувати до ста людей з інвалідністю, враховуючи їх перевезення туди й назад. Відмовляють щодня 20-25 людям.
Гроші на нову послугу хочуть взяти з міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам». Вона розрахована на 2019-2021 роки. Затвердили її у 2018 році та виділили на неї 9,4 млрд грн. Програма передбачена на надання допомоги киянам-ветеранам війни на Донбасі, їхнім родинам, пенсіонерам, дітям з інвалідністю тощо.
У КМДА нам уточнили, що проведуть тендер, аби визначити переможця, що надаватиме ці послуги.
Щоб почати користуватися «соціальним таксі», людина з інвалідністю або її представник має звернутися до надавача послуги та подати заяву з необхідними документами, відповідно до законів, а також вимог самого перевізника.
Які це вимоги поки не відомо, оскільки переможця на тендері ще не обрали.
Зазначимо, на початку «Соціальне таксі» буде пілотним проєктом для 170 дітей. У разі успіху його планують поширити на всіх людей із інвалідністю.
Чи є попит на спеціальні транспортні перевезення для людей з інвалідністю?
У КМДА кажуть, що потреба в перевезенні людей з інвалідністю в Києві щороку зростає. У 2018 році для 716 людей здійснили 19 364 перевезення, а в 2019 році — 20 152 перевезення для 801 людини з інвалідністю. За перші три місяці 2020-го таких перевезень зробили майже вісім тисяч.
Як повідомляє Національна асоціація людей із інвалідністю, в Україні зареєстровані 2,6 мільйона людей із різними формами інвалідності. Це близько 6% населення України. Водночас в Асоціації зазначають, що ці дані можуть бути неточними.