Стефанчук сумнівається, що наразі Рада зможе заборонити УПЦ МП
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук сумнівається, що в парламенті знайдуться необхідні 226 голосів для заборони діяльності Української православної церкви московського патріархату, якщо такі законопроєкти будуть винесені на голосування.
Про це він сказав в інтервʼю «Радіо Свобода».
«Парламент — це механізм, який ухвалює рішення колективно. І мені здається, що поки немає 226 голосів навколо такого важливого законодавчого акта. Виносити його в залу, провалювати для того, щоби просто потішити російську федерацію, просто безглуздо і юридично, і політично безвідповідально», — заявив Стефанчук.
Спікер парламенту додав, що хоче вірити, що побачить 226 голосів. Водночас, за його словами, «поки відбувається внутрішня дискусія, яка проходить не тільки всередині "Слуги Народу", а зокрема в межах інших партій, які позиціюють себе як дуже патріотичні».
московський патріархат в Україні
Після російського вторгнення очільник російської православної церкви патріарх кирило фактично підтримав агресію рф. Водночас предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій засудив повномасштабне вторгнення росії в Україну, висловив підтримку українським військовим і звернувся до володимира путіна із закликом «негайно припинити братовбивчу війну». Низка священників УПЦ МП навіть перестали згадувати під час богослужінь ім'я кирила як свого патріарха.
А вже наприкінці травня минулого року Українська православна церква московського патріархату зібрала Собор у Києві, який, з-поміж іншого, заявив про повну самостійність і незалежність УПЦ.
Місцева влада позбавила УПЦ МП права на користування земельними ділянками в Сумах, Рівному, Хмельницькому, Чернівцях, а також ділянкою, на якій розташований кафедральний собор у Тернополі. У Хмельницькій, Рівненській, Чернівецькій та Житомирській областях місцеві депутати проголосували за заборону діяльності УПЦ МП в регіоні.
У Кам'янці-Подільському ухвалили рішення про припинення договорів оренди чи користування УПЦ МП церковними спорудами, які перебувають у державній власності. На Вінниччині розірвали договори оренди майна та землі з УПЦ МП. А ось у Львові припинили діяльність храмів УПЦ МП.
Усе це відбулося після інциденту з побиттям українського військового, який стався у Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ МП у Хмельницькому. Храм після цього теж перейшов до ПЦУ.