Степанов вважає, що в Україні можуть робити по 6 млн щеплень на місяць. Нинішня статистика приводів для оптимізму не дає
В Україні щомісяця мають робити 6 мільйонів щеплень проти коронавірусу для того, щоб охопити вакцинацією 70% українців до 2022 року. Однак зараз для закупівлі препарату Міністерству охорони здоров’я бракує коштів.
Про це на засіданні уряду заявив очільник МОЗ Максим Степанов.
Він переконаний, що потужності української медичної системи готові вакцинувати 70% українців до 2022 року. МОЗ розробило проєкт національного плану вакцинації, де вказано, що для досягнення цієї цілі необхідно щомісяця робити щонайменше 6 млн щеплень.
«Майже 6 млн щеплень на місяць, або 270 тисяч щеплень на добу без вихідних. Чи можемо ми це зробити? Так. Але тільки в одному випадку: якщо до цього процесу будуть долучені всі рівні державного управління», — наголосив міністр.
Зазначимо, що зараз в Україні роблять по 15-20 тисяч щеплень на добу. З такими темпами вакцинувати 70% не вдасться і за п'ять років.
Водночас Степанов наголосив, що на закупівлю вакцин від COVID-19 для українців потрібно ще 6,5 млрд гривень. Ці кошти підуть на закупівлю законтрактованих обсягів.
За його словами, коли формувався бюджет на 2021 рік, його відомство просило на закупівлю вакцин понад 15 млрд гривень, але отримало 4 млрд з обіцянкою в разі потреби оперативно дофінансувати закупівлі.
Вакцинація в Україні
Кампанія з вакцинації у нас стартувала 24 лютого. Наразі перше з двох щеплень зробили 320 263 людям, ще двоє завершили вакцинацію — отримали другу дозу.
Поки щеплення роблять вакциною CoviShield, яку розробили Oxford/AstraZeneca та яка виробляється в Індії. Фактично, це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. Поки що Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через брак препарату в самій країні.
Також в Україну прибула перша партія китайської вакцини CoronaVac. Наразі препарат проходить лабораторний контроль.
Ще уряд отримав підтвердження про надходження додаткового мільйона доз вакцини від Pfizer/BioNTech у межах глобального механізму COVAX. А також влада заявила, що домовилася про постачання 10 млн доз вакцини Pfizer.