Стерненко заявив, що виграв позов проти СБУ щодо захисту честі та гідності. Про що йдеться?

Активіст і колишній очільник одеського осередку «Правого сектору» Сергій Стерненко заявив, що апеляційний суд задовольнив його позов проти Служби безпеки України про захист честі та гідності. Йдеться про інфографіку на сайті СБУ, де правоохоронці розповідали про справу Стерненка «як подають інформацію» та «як насправді».

Про це Стерненко повідомив у Facebook.

Активіст розповів, що позов щодо інфографіки СБУ подали до Шевченківського суду Києва, але там його не задовольнили.

«Суддя Савицький в ухвалі написав ахінею, що нібито мої права не порушували, бо це було "оцінювальне судження автора статті на сайті СБУ"», ㅡ пише Стерненко.

А втім, за його словами, апеляція підтримала позов: «Тепер СБУ зобов'язана на своєму сайті викласти інформацію, що їхня брехня "Як насправді" була припущенням, а не доведеним фактом. Ще чекаємо на повний текст постанови».

Як зазначає «Радіо Свобода», в СБУ відповіли, що поки вивчають рішення суду у справі за позовом Стерненка. Там зазначили, що в інфографіці, яка стала приводом для позову, викладена інформація відповідає дійсності з формулюванням «за версією слідства».

Доповнено. Співрозмовник hromadske у СБУ розповів, що рішення апеляції планують оскаржувати. Там наполягають, що Стерненко та його адвокати «вхопилися за фразу» «як насправді» та можуть маніпулювати, що вся опублікована інформація є неправдивою.

Що за інфографіка?

У червні минулого року в СБУ заявили, що розслідування «справи Стерненка» «перейшло із суто юридичної площини в політично-інформаційну». У Службі безпеки поставили під сумнів версію подій активіста та вирішили опублікувати таблицю-порівняння «Як намагаються подати інформацію» та «Як насправді».

Того ж дня Стерненку вручили підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї. За цими статтями загрожує від 7 до 15 років позбавлення волі.

Адвокат Масі Найєм вказував, що Служба безпеки України своїм повідомлення фактично порушила презумпцію невинуватості Сергія Стерненка, публічно звинувачуючи його.

А Українська Гельсінська спілка з прав людини заявляла, що вважає кримінальне переслідування активіста політично вмотивованим.

Напад на Стерненка

24 травня 2018 року між Сергієм Стерненком, Іваном Кузнецовим та Олександром Ісайкулом виник конфлікт біля будинку активіста. За версією обвинуваченого, він захищався від нападу на нього та дівчину, за версією потерпілих і сторони обвинувачення — скоїв умисне вбивство.

Під час нападу Стерненко завдав ножового поранення одному з нападників — Івану Кузнецову. Невдовзі той помер від отриманих ран. Слідчі ставлять під сумнів версію про самозахист Стерненка через «подальші дії» після ударів активіста.