Столтенберг анонсував інавгураційний саміт Україна — НАТО. На ньому мають запропонувати план вступу до Альянсу

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що в середу, 12 липня, відбудеться інавгураційний саміт Україна — НАТО. На ньому обговорюватимуть вступ України до Альянсу.

Про це він заявив на форумі у Вільнюсі.

«У нас завтра інавгураційна зустріч із президентом Зеленським, а потім ми знімемо вимогу щодо плану дій щодо вступу. Це перетворить процес набуття членства Україною із двоступеневого на одноступеневий», — заявив він.

За словами Столтенберга, все це дасть позитивний і сильний сигнал Україні. Він також висловив очікування, що союзники також дадуть чіткий і позитивний сигнал на шляху до членства України.

«Я запропонував пакет із трьох елементів із більшою практичною підтримкою в межах багаторічної програми для забезпечення повної оперативної сумісності між українськими силами та силами НАТО. Це наблизить Україну до НАТО, зміцнюючи політичні зв’язки зі створенням Ради НАТО — Україна», — уточнив він.

Вступ України до НАТО

Президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук і прем’єр-міністр Денис Шмигаль 30 вересня 2022 року підписали заявку на вступ України до НАТО у пришвидшеному порядку.

Північноатлантичний договір передбачає, що приєднання до НАТО нової країни мають схвалити всі члени Альянсу. Четвертого квітня, після тривалих переговорів із Туреччиною, 31-ою країною-членом НАТО офіційно стала Фінляндія. Швеція, яка подавала заявку на вступ одночасно з Фінляндією, досі не набула членства через позицію Угорщини й Туреччини.

Голови парламентських комітетів із закордонних справ цих країн закликають надати на саміті у Вільнюсі в липні цього року чіткий шлях приєднання України до НАТО, а також зрозумілі й сильні гарантії безпеки для України.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що під час липневого саміту у Вільнюсі союзники планують «надіслати дуже чіткий меседж підтримки України».

Уже 23 країни підписали спільну з Україною заяву про підтримку вступу до НАТО. Україну вже підтримали Португалія, Болгарія, Бельгія, Данія, Естонія, Італія, Ісландія, Іспанія, Канада, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Чехія, Чорногорія та Швеція.