Стрічка «20 днів у Маріуполі» потрапила до лонглистів британської премії BAFTA
Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» увійшов до лонглистів британської премії BAFTA одразу в двох категоріях: як найкращий документальний фільм і як стрічка іноземною мовою.
Про це йдеться на сайті Британської академії телебачення та кіномистецтва (BAFTA).
«20 днів у Маріуполі» — документальна робота режисера Мстислава Чернова, воєнного кореспондента, який у березні 2022 року разом зі своїм колегою Євгеном Малолєткою залишився в блокадному Маріуполі.
Стрічка зображає події в Маріуполі в лютому-березні 2022 року. Зокрема, туди увійшли кадри російських обстрілів та бомбардування пологового будинку. В українському прокаті вона стала найкасовішою серед документального кіно.
На номінацію «Найкращий неангломовний фільм» поряд з роботою Чернова висунули також стрічки «Хлопчик і чапля» Хаяо Міядзакі, «Опале листя» Акі Каурісмякі, «Зона інтересів» Джонтана Ґлейзера та інші.
У категорії «Найкраща документалістика» позмагаються, окрім «20 днів у Маріуполі», «Американська симфонія» Метта Гейнемана, «Найглибше занурення» Барта Лейтона та Лори Макганн, «Голубиний тунель» Еррола Морріса та інші.
Хто потрапив до інших номінацій?
На «Найкращий фільм» висунули, зокрема, «Барбі» та «Оппенгеймер». Також серед номінантів нова робота Мартіна Скорсезе — «Вбивці квіткової повні». Сюди ж потрапили французький трилер «Анатомія падіння» Жюстін Тріє та «Маестро» про композитора і диригента Леонарда Бернштейна, сім’я якого емігрувала до США перед Першою світовою з передмістя Рівного.
За звання «Найкращого британського фільму» позмагаються, зокрема, історична драма «Наполеон», психологічна трилер-драма «Солтберн», комедія «Вонка» та біографічна драма «Одне життя» про британського гуманітарія Ніколаса Вінтона.
Фінальні лонглисти оголосять 18 січня, а церемонія нагородження відбудеться через місяць.
Про BAFTA
Кінопремія вважається однією з трьох найголовніших нагород у кіноіндустрії. Часто її називають британським аналогом «Оскара». Перша церемонія вручення нагород Британської кіноакадемії відбулася в травні 1949 року. І відтоді вона постійно змагається із «Золотим глобусом» за статус другої найважливішої відзнаки в резюме акторів.