Суд дав 12 років ув'язнення настоятелю храму УПЦ МП. Він передавав окупантам позиції Сил оборони

Суд призначив 12 років ув'язнення настоятелю храму УПЦ московського патріархату в Лисичанську. Він передавав окупантам інформацію про позиції Сил оборони та місцевих патріотів, які могли чинити спротив.

Про це йдеться на сайті СБУ.

Правоохоронці розповіли, що настоятель передавав росіянам дані про позиції української армії в Лисичанську та в районі Сєвєродонецька. Найбільше окупантів цікавили відомості про кількість військових і техніки підрозділів ЗСУ.

Чоловіка затримали у квітні під час спецоперації. За даними слідства, священника залучив до співпраці представник російської окупаційної армії, коли той їздив у росію у 2014 році.

Відтоді зі священником постійно контактував ватажок одного з терористичних угруповань «ЛНР», який брав активну участь у бойових діях проти сил АТО на сході України, розповідають правоохоронці.

Після початку повномасштабного вторгнення настоятель храму збирав і передавав цьому ватажку дані про підрозділи ЗСУ. Суд визнав настоятеля винним за статтею про допомогу російській армії у веденні бойових дій проти ЗСУ.

Також СБУ викрила на Луганщині ще одного священника УПЦ МП, який пішов на добровільну співпрацю з росіянами. Під час перебування на окупованій території сходу України він здавав росіянам місця перебування учасників руху опору, зокрема колишніх бійців АТО.

За попередніми даними, він допоміг окупантам викрасти двох українських патріотів. Наразі фігурант переховується від правосуддя на захопленій частині сходу України. Йому інкримінують державну зраду, за яку загрожує довічне ув'язнення.

московський патріархат в Україні

Після російського вторгнення очільник російська православна церкваРПЦ патріарх кирило фактично підтримав агресію росії. Водночас предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій засудив повномасштабне вторгнення, висловив підтримку українським військовим і закликав володимира путіна «негайно припинити братовбивчу війну». Низка священників УПЦ МП навіть припинила згадувати під час богослужінь ім'я кирила як свого патріарха.

А вже наприкінці травня УПЦ (московського патріархату) на Соборі в Києві заявила про повну самостійність і незалежність від РПЦ. Однак, крім юридичних зв'язків із російською церквою, в УПЦ могли залишитися канонічні зв'язки.

Восени правоохоронці активно взялися за розслідування зв'язків УПЦ з росією та почали приходити з обшуками до низки її об'єктів. За їхніми результатами повідомляли про знайдені російські агітматеріали.

Президент Володимир Зеленський 2 грудня ввів у дію рішення РНБО щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в росії. Саме рішення нічого не забороняє, але в ньому є низка доручень уряду.

А згодом ввели персональні санкції проти десятьох діячів УПЦ МП. Серед них — колишній народний депутат і диякон Вадим Новинський, а також намісник Києво-Печерської лаври владика Павло (Лебідь).