Суд дав 5 років тюрми колишньому керівнику МАУ та аеропорту «Бориспіль» (ДОПОВНЕНО)

Вищий антикорупційний суд України 1 березня призначив п'ять років ув'язнення колишньому керівнику аеропорту «Бориспіль» та авіакомпанії «Міжнародні Авіалінії України» (МАУ) Євгенію Дихне. Його засудили через збитки державі на понад 15 мільйонів гривень.

Про це повідомили ВАКС та Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Ім'я посадовця не називають, але зазначають, що обвинувачення стосується періоду 2014-2019 років, коли Дихне був керівником «Борисполя».

За даними слідства, упродовж 2014-2019 років службовці аеропорту «Бориспіль» порушили встановлений порядок передання в оренду держмайна. Як зазначається, вони передавали приміщення підприємцям на підставі укладених договорів попередньої оренди. Але з’ясувалося, що це майно належить Мінінфраструктури України, а передавати його в оренду може лише Фонд держмайна за відповідною конкурсною процедурою.

Слідство зазначає, що приміщення передавали неправомірно та за заниженою вартістю, що призвело до збитків у понад 15,7 мільйона гривень.

Рішення суду

Ексочільника аеропорту визнали винним у зловживанні владою або службовим становищем. Крім 5 років ув'язнення, його на 3 роки позбавили права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.

Винною також визнали колишню начальницю служби орендних відносин аеропорту. Їй призначили 4 роки ув'язнення з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, на 3 роки.

Обом доведеться сплатити по 8,5 тисячі гривень штрафу. Також ВАКС вирішив стягнути з обвинувачених матеріальну шкоду в майже 11 мільйонів гривень. Ці гроші спрямують Регіональному відділенню Фонду держмайна. Вирок ще можна оскаржити протягом 30 днів.

Позиція адвокатів Дихне

Доповнено о 19:02. У юридичній компанії «Міллер», адвокат якої є захисником експосадовця, нам повідомили, що подаватимуть апеляцію на рішення суду. Адвокати заявляють, що в цій «справі про корупцію корупції немає».

Сторона захисту наполягає, що Дихне підписав договори, за якими площі летовища передавалися потенційним орендарям на час, поки «неквапливий» Фонд держмайна проводив конкурси, які тривали близько двох років.

«Це означає, що два роки пасажири аеропорту не отримували б послуги в закладах, які не працюють, а сам аеропорт мав би сплачувати покриття експлуатаційних витрат на не орендованих площах замість того, щоб отримувати надходження від орендних платежів», — заявляє компанія.

Там також наголошують, що аналогічні договори підписували всі директори «Борисполя» з 2011 року, «бо проблема виникла не вчора, а її рішення придумав не Дихне».