Суд дозволив арештувати Януковича за справою про розстріл людей на Майдані
Печерський райсуд Києва дозволив арештувати президента—втікача Віктора Януковича в межах справи про розстріли людей на Майдані в лютому 2014 року.
Про це повідомив Офіс Генпрокурора.
Слідчі встановили, що Янукович спільно з тодішніми главами Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ, Міноборони та іншими високопосадовцями правоохоронних органів без законних підстав організували застосування спецзасобів, військової техніки, вогнепальної зброї для силової протидії та розгону демонстрантів.
Дії Януковича та екскерівників правоохоронних органів призвели до масових жертв серед учасників акцій протесту в центральній частині Києва.
Ще в листопаді 2021 року Державне бюро розслідувань завершило розслідування щодо злочинів Януковича та інших 9 високопосадовців під час акцій протесту у 2014 році. Встановлено, що через дії цієї групи тоді загинули 76 громадян та понад 800 отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Окрім того, завдано майнових збитків на суму понад 16 мільйонів гривень.
Наразі щодо всіх 10 підозрюваних заочно обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Також суддя встановив строк стороні захисту для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, після завершення якого обвинувальний акт буде скеровано до суду.
Раніше Януковичу вже обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у справах щодо узурпації влади, «Харківських угод», незаконного перетину кордону тощо. З часу втечі з України Янукович переховується в росії.
«Справи Майдану»
Усі злочини, скоєні під час Революції гідності, умовно об'єднані в одну велику «справу Майдану». Загалом у судах слухають орієнтовно 86 судових справ стосовно 176 людей.
Головні епізоди «справи Майдану» стосуються розгону студентів у ніч на 30 листопада 2013-го, незаконних дій силовиків під час акцій протесту 1 грудня та спроби розігнати Майдан у ніч на 11 грудня, а також убивств активістів протягом січня-лютого 2014 року.
За ці події до відповідальності вже притягнули щонайменше 343 людини, зокрема й керівників органів внутрішніх справ, які безпосередньо організували вчинення зазначених злочинів. Серед них — ексміністр внутрішніх справ України та його заступник, керівництво ГУ МВС України в Києві, а також виконавці з-поміж працівників МОП «Беркут».