Суд оголосив перерву у справі Порошенка. Адвокати заявляли, що політик не має статусу підозрюваного
Печерський райсуд Києва оголосив перерву у засіданні з обрання Петру Порошенку запобіжного заходу. Перед цим його адвокати заявили, що політик не має статусу підозрюваного.
Про це повідомляє наша кореспондентка з місця події.
Перерву оголосили для ознайомлення адвокатів Порошенка з матеріалами справи. Орієнтовно вона триватиме до 14:00.
Доповнено. Засідання відновилось о 14:25.
Адвокат Ігор Головань під час засідання заявив, що захисникам не зрозумілі процесуальні права та обов'язки, оскільки п'ятий президент «не має статусу підозрюваного у цьому провадженні». Він запевнив, що захисники «не бачили жодного документа, який би підтверджував повідомлення про підозру».
«Єдиний документ, який ми колись бачили — і я його навіть публікував у мережі, — це лист паперу за підписом особи Бондаренко, в якому не заповнені графи прізвища часу і дати. Отже, жодного документа або іншого доказу, який би підтверджував факт повідомлення Порошенка про підозру, не існує. Ми його в усякому разі не бачили», — заявив Головань.
Петро Порошенко після оголошення перерви заявив, що йому «ніхто й ніколи не вручав підозру». Також він зазначив, що вирішив з'явитися до суду без повістки на підставі інформації в медіа, «щоб з'ясувати свій статус».
Він додав, що йому призначили безкоштовного адвоката, який сказав, що «влада збиралася використати його як провокацію».
«Вони [прокурори] не можуть згадати, де і коли, за яких обставинах мені було повідомлено про підозру. Мої адвокати вперше побачили ці документи та пішли їх читати», — сказав політик. Зазначимо, що в ДБР повідомляли, що повідомлення про підозру експрезиденту направили поштою.
Адвокат Головань, коли виходив із зали суду, на питання нашої журналістки, чи він тримає підозру, відповів: «Ні, це сміття. Ми будемо його читати».
Петро Порошенко о 9:10 повернувся із Варшави в аеропорт «Жуляни». Там його також зустрічали прихильники, а ще журналісти та співробітники ДБР. Останні, за повідомленням бюро, намагалися вручити п'ятому президенту процесуальні документи: повістку до суду та копію клопотання. Проте він відмовився і нібито втік.
Сам Порошенко заявив, що правоохоронці, «частина з яких були переодягнені в форму прикордонників, частина — були в чорній формі», 15 хвилин нібито намагалися не пустити його в Україну.
Підозра Порошенку
20 грудня 2021 року Петрові Порошенку оголосили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу: щодо фінансування тероризму, державної зрадита сприяння діяльності терористичної організації. Йому загрожує до 15 років ув'язнення з можливою конфіскацією майна.
Йдеться про схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на 1,5 мільярда гривень та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» і «ДНР».
Порошенка підозрюють у тому, що він за попередньою змовою з групою людей (зокрема з представниками вищого керівництва Росії) сприяв діяльності «Л/ДНР», а ще — у купівлі вугілля на окупованих територіях за державні кошти. На думку слідства, своїми діями фігуранти зробили Україну енергетично залежною від РФ та бойовиків на Донбасі.
У цій справі, крім Порошенка, фігурантами вже є народний депутат Віктор Медведчук, колишній міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин та бізнесмен у вугільній сфері Сергій Кузяра.