Суд поновив на посаді в «Укрексімбанку» нападника на журналістів «Схем». Йому виплатять понад 8 млн грн компенсації

Голосіївський районний суд Києва поновив на посаді директора департаменту банківської безпеки «Укрексімбанку» Ігоря Тельбізова, який у 2021 році був учасником нападу на знімальну групу «Схем» (проєкт «Радіо Свобода»).

Про це пише «Радіо Свобода».

Суд постановив, що указ про звільнення Тельбізова є незаконним, посилаючись на те, що це сталося «за вчинення кримінального проступку», що згідно з трудовим законодавством не може бути підставою для таких дій.

Окрім того, судді стверджують, що чоловік під час роботи в банку не був ознайомлений з Кодексом поведінки (етики), порушення якого також було однією з підстав його звільнення, пише видання.

Державний банк зобов'язали виплатити Тельбізову компенсацію у розмірі середнього заробітку за час «вимушеного прогулу» — понад 8 мільйонів гривень. Також нападнику мають виплатити 200 тисяч грн моральної компенсації, оскільки, як зазначив суд, його репутацію «спаплюжили».

Голова правління «Укрексімбанку» Сергій Єрмаков у коментарі «Радіо Свобода» розповів, що держбанк подаватиме апеляцію.

Що передувало?

У жовтні 2021 року журналісти «Схем» заявили про напад на знімальну групу в кабінеті тодішнього голови правління державного «Укрексімбанку» Євгена Мецгера під час запису інтерв'ю з ним. Інцидент записали на аудіо. А відео співробітники банку видалили, коли забрали в оператора камеру.

«Укрексімбанк» заявляв, що журналістам ніхто не перешкоджав. Натомість знімальну групу «Схем» звинуватили в намаганні отримати банківську таємницю, що є порушенням закону, і в порушенні журналістської етики: мовляв, журналіст записував розмову, яка була начебто «не під запис», і ставив неузгоджені питання.

Згодом фахівцям вдалося відновити відео, видалене працівниками банку. На ньому видно момент нападу і відбирання техніки.

Наглядова рада банку відсторонила Мецгера від посади, а пізніше — звільнила. Сам Мецгер після публікації відео перепросив журналістів. У вересні цього року Голосіївський райсуд Києва визнав Мецгера винним у перешкоджанні роботі журналістів та призначив покарання — штраф 3400 грн без позбавлення права обіймати певні посади.