Суд призначив депутату Ісаєнку понад 6 млн грн застави. Його підозрюють у спробі заволодіти землею в Києві
Вищий антикорупційний суд призначив народному депутату України Дмитру Ісаєнку (у квітні вийшов із фракції ОПЗЖ) понад 6 мільйонів гривень застави за справою про спробу заволодіти землею «Держбудкомбінату».
Про це йдеться в трансляції суду.
Слідча суддя ВАКС застосувала до Ісаєнка запобіжний захід у вигляді застави в 6 012 160 гривень. Також суд до 10 травня поклав на підозрюваного депутата обов’язки:
- прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді за першою вимогою;
- повідомляти детектива, прокурора про зміну місця проживання та роботи;
- утримуватися від спілкування з особами, зазначеними в ухвалі суду;
- не виїжджати за межі Київської області без дозволу детектива, прокурора;
- здати на зберігання до відповідних органів свій паспорт та інші документи, що дають право на виїзд за кордон.
Що за справа?
За даними слідства, у 2020 році народний депутат України змовився з керівником «Державний будівельний комбінат Управління справами Апарату Верховної Ради УкраїниДержбудкомбінату» і керівником Управління справами Апарату ВРУ. Вони вирішили незаконно та без погодження Верховної Ради виставити на аукціон земельну ділянку площею 8 га у Києві, де розміщена виробнича база «Держбудкомбінату».
На цій ділянці, згідно зі стратегічним планом розвитку Києва, мав би бути парк і зони відпочинку. Але народний депутат хотів збудувати там житловий комплекс, отримавши землю за майже вдвічі меншою ціною, кажуть у НАБУ.
За даними слідства, перемогу на аукціоні отримала компанія, пов’язана з депутатом. В укладеному інвестиційному договорі розмір пайової участі держпідприємства визначили приблизно в 300 млн грн. Натомість, за даними слідчих, реальна вартість ділянки та майна становила понад 525 мільйонів гривень. Наразі на вказану ділянку накладено арешт.
За даними слідства, підозрювані намагались уникнути відповідальності, коли довідалися про початок досудового розслідування. Зокрема, планували звернутися до прокуратури з заявою про злочин і провести «необхідні» експертизи, які підтвердили б відсутність складу злочину. Це призвело б до закриття провадження, яке розслідують детективи НАБУ.
НАБУ також опублікувало майже 15 хвилин записів розмов фігурантів, де ті обговорювали оборудку.
За цією справою підозри отримали народний депутат України Дмитро Ісаєнко, ексзаступник керівника Апарату Верховної Ради України — керівник справами (його місцеперебування не встановлене), колишні директор і працівник ДП «Державний будівельний комбінат Управління справами Апарату Верховної Ради України» («Держбудкомбінат»).