Суд у Британії вперше розглянув справу щодо використання технології розпізнавання облич поліцією
Учасники кампанії проти використання поліцією Великої Британії технології розпізнавання облич програли судову справу. Це перший випадок, коли суд розглядав таку справу.
Високий суд Лондона у середу, 4 вересня, постановив, що поліція Південного Уельсу, яка близько 50-ти разів застосувала цю технологію, не порушувала законів про права людини й захист даних. Також судді заявили, що «чинний правовий режим Великої Британії є достатнім для вирішення проблем, що пов’язані з порушенням прав на недоторканність приватного життя».
Як повідомляє Financial Times, позов у справі подав активіст та мешканець Кардіффа Ед Бріджес. Він вважає, що поліція Південного Уельсу двічі без дозволу сканувала його обличчя: одного разу — коли він ходив за покупками, другого — під час ярмарки озброєнь в Кардіффі. За словами Бріджеса, використання технології поліцейськими порушило його права та законодавство Британії про захист персональних даних. Позивач заявив, що розпізнавання облич «подібне до взяття чийогось ДНК або відбитків пальців без згоди людини» та може вплинути на права тисяч людей.
Йдеться про використання систем, які сканують людське обличчя в режимі реального часу. Компанії. серед яких Apple, Facebook та Google, використовують цю технологію для ідентифікації людей на фотографіях. Для поліції технологія дає змогу зіставити отримані світлини зі знімками з фотобази підозрюваних у скоєнні злочинів.
Зараз технологію розпізнавання облич використовують поліцейські Південного Уельсу, Лестершира та Лондона. Активісти, які виступають проти технології, занепокоєні тим, що її, ймовірно, використовуватимуть ширше — особливо у столиці. Там мережа камер відеоспостереження становить щонайменше 420 тисяч штук — це дещо менше, ніж у Пекіні. Останніми місяцями кілька організацій закликали ввести заборону на використання технології розпізнавання облич у Британії, доки не почнуть діяти відповідні нормативні акти.