Суд у Франції підтвердив рішення стягнути з рф на користь «Ощадбанку» понад $1,1 млрд за втрату активів у Криму

Верховний суд Франції підтвердив рішення, яке передбачає стягнення з росії на користь «Ощадбанку» понад 1,1 мільярда доларів за втрату активів у Криму.

Про це повідомила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра.

Так, Верховний суд Франції скасував рішення Апеляційного суду Парижа та залишив чинним рішення Міжнародного арбітражу. росія має сплатити 1,1 мільярда доларів та відсотки, які будуть нараховувати з моменту винесення рішення до часу фактичної компенсації. Розмір відсотків — близько 100 тисяч доларів за кожен день несплати.

«Це більше ніж перемога для України! Це одна з тих історій, які надихають боротися далі й доводять, що справедливість можлива. Чимало людей в Україні та за кордоном працювали заради такого результату», — заявила Мудра.

Вона розповіла, що обсяг позовної заяви «Ощадбанку» з усіма додатками становив більш ніж 30 тисяч аркушів. Усі ці документи містили докази незаконної експропріації інвестицій «Ощадбанку», які перебували у Криму.

«76 кілограмів у шести коробках. І кожна сторінка доводить конкретні факти порушення міжнародного права та підтверджує, що "Ощадбанк" має право на справедливу компенсацію», — написала заступниця міністра юстиції.

Мудра нагадала, що росія відмовилася брати участь в арбітражному провадженні та намагалися відкласти примусове виконання арбітражного рішення і скасувати його. Зокрема, росіяни хотіли використати французьку систему правосуддя та арбітражу, щоб уникнути відповідальності, але їм це не вдалося.

«Цей день має надзвичайне значення не лише для "Ощаду", а й для всієї України! Адже це чергове послання всьому світу, що справедливість перемагає примітивну грубу силу і беззаконня!» — резюмувала посадовиця.

Що передувало?

Арбітражний трибунал у Парижі ухвалив рішення про стягнення на користь «Ощадбанку» 1,3 мільярда доларів ще 26 листопада 2018 року

В «Ощадбанку» повідомляли, що стягнути активи з рф планують трьома способами: через конфіскацію майна рф, шляхом прощення «Ощадбанку» боргів перед рф та переоформлення заборгованості інших країн перед росією на «Ощадбанк».

Ще одним варіантом отримання компенсації є стягнення активів державних компаній росії. Такий підхід «Ощадбанк» може застосувати у Великій Британії, США, Канаді, Франції, Швеції та низці інших країн.