Суд заарештував майно та всі акції «Мотор Січі» — поки що компанією керуватиме АРМА
Шевченківський районний суд Києва за матеріалами Служби безпеки вирішив накласти арешт на все майно та 100% акцій компанії «Мотор Січ».
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Майно передали в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Відомство має визначити для «Мотор Січі» управлінську компанію, яка обов’язково має належати державі.
«Мотор Січ» продовжить свою роботу згідно з вимогами чинного законодавства. Там збережуть робочі місця та виконуватимуть зобов’язання за виробничими замовленнями.
Службовці нагадують, що здійснюють досудові розслідування стосовно «Мотор Січі» за двома напрямами: диверсійна й підривна діяльності на користь Росії та можливі порушення законодавства під час приватизації.
Що таке «Мотор Січ»?
Це одна з провідних у світі корпорацій з розробки, виробництва, ремонту та сервісного обслуговування авіаційних газотурбінних двигунів для літаків та вертольотів, а також промислових газотурбінних установок. Підприємство розташоване в Запоріжжі. Продукція підприємства експлуатується більш ніж у 120 країнах світу.
У 2017 році, за даними СБУ, представники однієї з компаній намагалися побудувати в Китаї сучасний завод із виробництва авіадвигунів, на який хотіли перенести українське виробництво з «Мотор Січі» з передачею технологій. Правоохоронці кажуть, що не допустили цього.
У грудні 2019 року почесний президент підприємства, ексрегіонал В'ячеслав Богуслаєв підтвердив продаж акцій «Мотор Січі» китайським компаніям (Skyrizon та Xinwei Technology): вони мали отримати понад 50%, тобто контрольний пакет. Але Антимонопольний комітет України не затвердив цю угоду.
Українська влада, схоже, не хоче передавати стратегічне для галузі авіабудування підприємство китайським компаніям. РНБО та президент Володимир Зеленський заявляли про необхідність захистити національні інтереси.
Зрештою, Skyrizon та Xinwei Technology звинуватили Україну в порушенні їхніх прав і найняли три міжнародні юридичні фірми, щоби відсудити в України 3,5 мільярда доларів. Про перипетії продажу «Мотор Січі» можете детальніше прочитати тут.