Судді Дзюбіну, підозрюваному в хабарництві, призначили запобіжний — 4 млн гривень застави
Вищий антикорупційний суд призначив запобіжний захід судді Київського апеляційного суду В'ячеславу Дзюбіну у вигляді застави сумою 4 мільйони гривень. Суддя також має носити електронний браслет. Дзюбіна та ще трьох його колег підозрюють у хабарництві.
Про це йдеться в трансляції засідання ВАКС.
Дзюбін та один із його адвокатів не були присутніми на засіданні особисто, натомість під'єдналися онлайн — із лікарні. Як зазначається, суддя перебуває там майже три тижні. Захист Дзюбіна казав, що суддя лікується від хронічної хвороби: «Це не те захворювання, яке виникає після вручення підозри».
Адвокати наполягали, що судді може знадобитися спеціалізована медична допомога, яку в слідчому ізоляторі не зможуть надати. Прокурор натомість казав, що медичних перешкод для перебування Дзюбіна під вартою немає.
Адвокати просили проводити засідання у закритому режимі, зокрема через «особисті моменти».
«З огляду на повагу до людської гідності. Ніхто б не захотів у такому вигляді транслювати себе в інтернеті. Більше того, там будуть розглядатися питання медичного характеру», — сказав адвокат.
Натомість прокурор пропонував не транслювати засідання лише в окремій частині, де може бути розголошення лікарської таємниці. Суддя з ним погодився.
Прокурор просив обрати заставу Дзюбіну в розмірі 6 999 872 грн (враховуючи доходи судді за минулі роки). Суд задовольнив клопотання частково.
Так, Дзюбіну призначили запобіжний захід у вигляді застави сумою 4 мільйони гривень та поклали на нього низку обов'язків: прибувати до прокурора, не відлучатися з Києва, не спілкуватися з іншими підозрюваними суддями, здати паспорти, носити електронний браслет.
Більше про справу
Правоохоронці викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на отриманні 35 тисяч доларів хабаря. Йдеться про Віктора Глиняного, В'ячеслава Дзюбіна, Ігоря Паленика та Юрія Сливу.
За даними слідства, за ці гроші вони мали ухвалити рішенні щодо зняття арешту з літаків. Як пише ZN.UA із посиланням на джерела в САП, судді ухвалювали рішення у справі колишнього президента «Мотор Січі» В’ячеслава Богуслаєва.
«Центр протидії корупції» пише, що йшлося про арешт двох літаків Ан-74ТК-100. Експлуатантами літаків є «Мотор Січ» та «Авіакомпанія Константа». Представники останньої нібито й хотіли скасувати арешт.
Дії суддів кваліфікували за ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України — прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.
Суддів Паленика, Сливу та Глиняного відправили під варту раніше. Останні двоє вже вийшли під заставу, тож Вища рада правосуддя вирішила тимчасово відсторонити їх від здійснення правосуддя.